Connect with us

Законодавство

Статус учасника бойових дій надаватиметься в автоматичному режимі

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2024 р. № 1041, якою затверджено Порядок надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях.

Надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій – публічна (електронна публічна) послуга, що надається програмними засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни, без додаткового опрацювання комісією (міжвідомчою комісією), у режимі реального часу, за результатами якої в Реєстрі обліковано відповідний запис.

Райони ведення воєнних (бойових) дій визначаються відповідно до довідника районів воєнних (бойових) дій або переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції.

Формування та підтримання в актуальному стані довідника здійснює Міноборони.

Читайте також: 75% знижки на комунальні послуги учасникам бойових дій

Статус учасника бойових дій надається в автоматичному режимі особам, зазначеним в абз. 1 п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (крім військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) СБУ та осіб, які входять до складу розвідувальних органів), які брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від тривалості виконання таких завдань.

Військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) СБУ, особам, які входять до складу розвідувальних органів, та які у період воєнного стану під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, статус учасника бойових дій надається відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413.

Читайте також: Сили безпілотних систем включено до структури ЗСУ

Підставою для надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій засобами Реєстру є:

1) для осіб, зазначених в абз. 1 п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону (крім осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади), які брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, – відомості, що підтверджують виконання особою бойових (службових, спеціальних) завдань у районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях у період воєнного стану під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, перелік яких визначено пп. 1 п. 6 цього Порядку;

2) для осіб, які зараховані до складу добровольчого формування територіальної громади, які брали участь у виконанні бойових (службових, спеціальних) завдань безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях, – відомості, перелік яких визначено пп. 2 п. 6 цього Порядку.

Відомості, перелік яких визначено п. 6 цього Порядку, у п’ятиденний строк з дня початку виконання бойового наказу (розпорядження) або службового (спеціального) завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях вносяться до Реєстру уповноваженою особою військової частини, у складі якої виконувала бойові (службові, спеціальні) завдання, або до якої прибула для виконання в районах ведення воєнних (бойових) дій службових (спеціальних) завдань особа, зазначена у пп. 1 п. 5 цього Порядку, або в оперативному підпорядкуванні якої перебуває (перебувало) добровольче формування територіальної громади, членом якого була особа, зазначена у пп. 2 п. 5 цього Порядку.

У разі неможливості внесення відомостей до Реєстру уповноважена особа військової частини у п’ятиденний строк з дня початку виконання бойового наказу (розпорядження) або службового (спеціального) завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях подає відомості у порядку, визначеному актами Міноборони, МВС, Мін’юсту, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, до уповноваженої особи комісії (уповноваженого підрозділу), які зобов’язані внести їх до Реєстру в п’ятиденний строк з дня отримання.

Читайте також: Зброю і боєприпаси слід задекларувати цивільним, які беруть участь у відсічі збройній агресії

Статус учасника бойових дій вважається наданим в автоматичному режимі із застосуванням програмних засобів Реєстру, якщо про це в Реєстрі обліковано відповідний запис.

Повідомлення про набуття статусу учасника бойових дій надсилається засобами Реєстру:

– особі, яка набула статусу учасника бойових дій (за наявності в Реєстрі відомостей щодо електронної пошти такої особи);

– користувачу електронного кабінету для подальшого інформування про це особи, яка набула статусу учасника бойових дій (у разі відсутності в Реєстрі відомостей щодо електронної пошти такої особи).

Міністерство у справах ветеранів протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою має забезпечити:

– технічне доопрацювання Реєстру для забезпечення технічної можливості збирання, обробки, передачі та зберігання інформації, необхідної для надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану в районах ведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованих територіях;

– підключення до Реєстру посадових осіб Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Адміністрації державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро та отримання такими посадовими особами доступу до Реєстру через захищену електронну комунікаційну мережу та/або інтегровані з Реєстром інформаційні системи.

Міністерству оборони протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою доручено сформувати та підтримувати в актуальному стані довідник районів ведення воєнних (бойових) дій, які визначаються рішенням Головнокомандувача Збройних Сил.

Внесено й зміни до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Деякі питання надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану
||
№ Документа: 1041
Дата прийняття: 10.09.2024
Дата набрання чинності: 12.09.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання надання в автоматичному режимі статусу учасника бойових дій у період воєнного стану
||
№ Документа: 1041
Дата прийняття: 10.09.2024
Дата набрання чинності: 12.09.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає