Connect with us

Законодавство

Статус учасників Революції Гідності визначатиметься окремим законом

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 13073, який визначає правовий статус осіб, які брали участь у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. за демократію і відстоювання особистих і громадянських прав та свобод, євроінтеграцію та проти режиму януковича, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, забезпечує отримання ними підтримки від держави, сприяє визнанню їх внеску в захист демократії, у відстоювання особистих і громадянських прав та свобод, євроінтеграційного курсу України.

Згідно з проектом до учасників Революції Гідності належать постраждалі учасники Революції Гідності та учасники Революції Гідності з інвалідністю.

Статус постраждалих учасників Революції Гідності та учасників Революції Гідності з інвалідністю, членів сімей загиблих (померлих) учасників Революції Гідності підтверджується посвідченням, зразок та порядок оформлення якого встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) учасників Революції Гідності надається державна підтримка:

Читайте також: Відшкодувати потерпілим шкоду, завдану засудженим під час виконання своїх службових обов’язків у складі батальйону міліції особливого призначення, має роботодавець – управління МВС

1) у сфері охорони здоров’я – позачергове безоплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), безоплатне забезпечення іншими протезами і протезно-ортопедичними виробами, а також надання необхідних медичних послуг, зокрема пов’язаних з наданням реабілітації у сфері охорони здоров’я, лікарських засобів і медичних виробів, що передбачені програмою медичних гарантій відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;

2) у сфері освіти та професійної адаптації – професійна адаптація, державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у закладах освіти усіх форм власності;

3) у сфері соціального захисту.

Органи місцевого самоврядування можуть за рахунок коштів місцевих бюджетів надавати додаткову підтримку учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) учасників Революції Гідності.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.