Connect with us

Законодавство

Строк проведення перевірки НАЗК – до тридцяти робочих днів

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Порядку проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції» від 27 травня 2020 р. № 223/20.

Відповідно до затвердженого Порядку об’єктами перевірки є державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, юридичні особи.

Національне агентство проводить планові та позапланові перевірки.

Планові перевірки проводяться відповідно до річного плану перевірок, який погоджується Головою Національного агентства та розміщується на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Планова перевірка одного і того ж об’єкта проводиться з періодичністю не частіше одного разу на два роки. Відлік строку для визначення періоду, який підлягає плановій перевірці, розпочинається з дати початку попередньої планової перевірки.

За наявності інформації про можливі порушення об’єктом вимог Закону «Про запобігання корупції» та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів (більше трьох протягом календарного року відмінних між собою порушень), яка містить фактичні дані, що можуть бути перевірені, на підставі письмової пропозиції керівника Підрозділу проводиться позапланова перевірка.

Для проведення планової або позапланової перевірки видається направлення на перевірку за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, яке підписує Голова Національного агентства або заступник Голови Національного агентства відповідно до розподілу обов’язків.

Планова перевірка проводиться за період, який становить три роки. Період, охоплений попередньою плановою перевіркою, не підлягає перевірці. При плановій перевірці питання, які перевірялися під час проведення позапланової перевірки за період, охоплений такою перевіркою, не перевіряються.

Строк проведення перевірки не може перевищувати тридцяти робочих днів. У разі виникнення під час проведення перевірки потреби в дослідженні додаткових матеріалів, без аналізу яких неможливо зробити висновки, або в отриманні пояснень строк проведення перевірки за обґрунтованою письмовою пропозицією уповноваженої особи, яка проводить перевірку, а у разі проведення перевірки комісією – голови комісії, може бути продовжено особою, яка видала направлення на перевірку, до сорока п’яти робочих днів, про що робиться відмітка у направленні на перевірку. Про продовження строку проведення перевірки об’єкта письмово повідомляють не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

Водночас, визнано таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Порядку проведення перевірок Національним агентством з питань запобігання корупції» від 11 серпня 2016 р. № 2.

Законодавство

Для тривалих побачень засуджених з близькими родичами встановлено нові умови на час карантину

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 2 грудня 2020 р. № 1191.

Новим пп. 21 п. 10 постанови КМУ № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» врегульовано порядок надання побачень засудженим та особам, узятим під варту, які перебувають в установах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Зокрема, заборонено надання засудженим дозволів на короткочасні виїзди за межі установ виконання покарань, передбачених ч. 3 ст. 59, ч. 1 ст. 67, ст. 111 та ч. 1 ст. 130 КВК України, відвідування установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби об’єднаннями громадян, представниками релігійних та благодійних організацій, надання побачень засудженим та особам, узятим під варту, які тримаються в таких установах, крім:

– відвідування зазначених установ працівниками правоохоронних органів, судів, представниками посольств і консульств відповідних держав, співробітниками Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, а також особами, зазначеними у ч. 1 ст. 24 КВК України та ч. 5 ст. 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення»;

– побачень із захисниками та адвокатами або іншими фахівцями у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;

– короткострокових побачень з родичами або іншими особами, які відбуваються виключно в закритих умовах (через суцільне розмежувальне скло та переговорний пристрій) та з дотриманням протиепідемічних правил;

– тривалих побачень засуджених (за умови наявності в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби вільних приміщень для ізоляції засуджених) з близькими родичами за відсутності у них на момент побачення ознак інфікування COVID-19 та наявності у осіб, які прибули на побачення, лабораторно підтвердженого негативного результату тестування їх на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня надання тривалого побачення, та оригіналу документа, що підтверджує оплату послуги виїзду працівника медичної лабораторії до засудженого з метою забору біоматеріалів для проведення тестування на COVID-19 зазначеним методом.

Після тривалого побачення засуджені протягом 14 діб перебувають в приміщеннях для ізоляції, де їм на 12-й день ізоляції (або за наявності ознак інфікування COVID-19) обов’язково проводиться тест на COVID-19 у присутності медичного працівника медичної частини філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України».

Відвідування та побачення відбуваються виключно за умови використання  особами засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, та відсутності у них на момент побачення ознак інфікування COVID-19.

Читати далі

Законодавство

Виконання резолюцій ООН щодо нерозповсюдження зброї масового знищення координуватиме МЗС

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про забезпечення виконання Україною резолюцій Ради Безпеки ООН стосовно нерозповсюдження зброї масового знищення та унеможливлення її використання в терористичних цілях» від 2 грудня 2020 р. № 528/2020.

Президент поклав на Міністерство закордонних справ України функції координатора виконання резолюцій Ради Безпеки ООН стосовно нерозповсюдження зброї масового знищення та унеможливлення її використання в терористичних цілях від 28 квітня 2004 р. № 1540 (2004) та від 15 грудня 2016 р. № 2325 (2016).

Кабінету Міністрів України доручено визначити міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, на які відповідно до компетенції покладається виконання зобов’язань за резолюціями Ради Безпеки ООН.

Читати далі

Законодавство

Уряд підготує Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні» від 3 грудня 2020 р. № 533/2020.

Президент доручив Кабінету Міністрів України із залученням Національного інституту стратегічних досліджень, представників державних органів та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, вчених, експертів, з урахуванням кращого вітчизняного та міжнародного досвіду розробити та затвердити до 12 квітня 2021 р. Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні, спрямовану на поширення практик інклюзії, недискримінації, упровадження принципів доступності та універсального дизайну для забезпечення рівних можливостей для всіх суспільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей та дітей з інвалідністю.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції
||
№ Документа: 223/20
Дата прийняття: 27.05.2020
Дата набрання чинності: 26.06.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.06.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 520/34803
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції
||
№ Документа: 223/20
Дата прийняття: 27.05.2020
Дата набрання чинності: 26.06.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.06.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 520/34803
Внутрішній номер документа: Немає