Connect with us

Законодавство

Строк проживання іноземних вояків на території України для прийняття до громадянства скоротять до 6 місяців

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення строку безперервного проживання на законних підставах на території України, необхідного для прийняття до громадянства України, для іноземців та осіб без громадянства, які здійснювали захист суверенітету та територіальної цілісності України» № 8373.

Зокрема новим абзацом п. 3 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про громадянство України» пропонується встановити, що для іноземців та осіб без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України та в період дії воєнного стану здійснювали захист суверенітету та територіальної цілісності України шляхом виконання бойових завдань згідно бойових наказів (розпоряджень) протягом не менше ніж три місяці, строк безперервного проживання на законних підставах на території України має становити останні шість місяців на момент подання заяви про прийняття до громадянства України з дня набрання чинності контрактом про проходження військової служби у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України.

Читайте також: Іноземці та особи без громадянства зможуть служити не лише в ЗСУ

«Змінений строк у шість місяців (замість існуючих трьох років) безперервного проживання на законних підставах на території України, необхідний для прийняття до громадянства України, пропонується вважати достатнім в тому випадку, якщо людина з іноземним громадянством або без громадянства є військовослужбовцем України та готова ризикувати життям в ході виконання реальних бойових завдань в інтересах Української держави, громадянином якої хоче стати. Одночасно вказаний строк (шість місяців) проживання на території Україні об’єктивно є достатнім для вивчення основ української мови, історії та культури, щоб людина могла стати громадянином України. Крім того, зберігається необхідність дотриманням всіх інших умов прийняття до громадянства України, передбачених ст. 9 Закону України «Про громадянство України», як засіб запобігання отримання громадянства особами, які не відповідають встановленим вимогам», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.