Connect with us

Законодавство

Ступінь доктора філософії присуджуватимуть експериментально

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії» від 6 березня 2019 р. № 167.

Ступінь доктора філософії, який здобувається на основі ступеня магістра, присуджується спеціалізованою вченою радою закладу вищої освіти в результаті успішного виконання здобувачем освітньо-наукової програми та за результатами публічного захисту наукових досягнень у формі дисертації.

Ступінь з медичного та ветеринарного спрямування присуджується здобувачу, який має відповідну вищу медичну або ветеринарну освіту другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Рада утворюватиметься за тим напрямком, за яким заклад вищої освіти (наукова установа) має ліцензію на провадження освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Здобувач ступеня доктора філософії повинен підготувати дисертацію, опублікувати основні наукові результати у наукових публікаціях, набути теоретичних знань, умінь, навичок.

Дисертація подаватиметься у вигляді наукової праці на правах рукопису та повинна  містити наукові положення, нові науково обґрунтовані теоретичні та/або експериментальні результати проведених досліджень, а також свідчити про особистий внесок у науку.

Основні наукові результати дисертації повинні бути висвітлені не менше ніж у 3-х наукових публікаціях, які розкривають основний зміст дисертації

Попередня експертиза дисертації проводитиметься у закладі вищої освіти, де здійснювалася підготовка здобувача. Виявлення радою порушення здобувачем академічної доброчесності (плагіату, тощо) даватиме підстави для відмови у присудженні ступеня без права повторного захисту дисертації.

Керівник структурного підрозділу, де проводитиметься попередня експертиза, проводитиме фаховий семінар для апробації дисертації. Рецензенти, розглянувши дисертацію та наукові публікації, готуватимуть висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації. Попередня експертиза дисертації проводитиметься протягом 2 місяців.

Публічний захист дисертації відбуватиметься на засіданні ради у формі відкритої наукової дискусії, у якій  обов’язково братимуть участь голова та члени ради.

Під час захисту забезпечуватиметься  аудіо- та відео- фіксація. Запис засідання ради оприлюднюватимуть на сайті закладу вищої освіти (наукової установи) наступного робочого дня з дати проведення засідання та буде у вільному доступі впродовж наступних 3 місяців з дати набрання чинності наказу про видачу диплома доктора філософії.

Постановою затверджено Порядок проведення експерименту. Здобувачі ступеня доктора філософії, яким буде присуджено ступінь відповідно до затвердженого Порядку, одержать дипломи державного зразка.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії
||
№ Документа: 167
Дата прийняття: 06.03.2019
Дата набрання чинності: 19.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії
||
№ Документа: 167
Дата прийняття: 06.03.2019
Дата набрання чинності: 19.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає