Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Суддів зобов’яжуть платити за незаконне рішення?

Опубліковано

on

У парламенті зареєстрували законопруект No 7513 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо удосконалення правового регулювання зобов’язання відшкодування збитку, нанесеного судом і органом, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратурою».

Документом пропонується змінити правове регулювання зобов’язання відшкодування збитку, заподіяного судом і органом, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратурою. Для цього в Цивільному кодексі запропоновано передбачити, що збиток, заподіяний фізичній або юрособі в результаті винесення судом незаконного рішення в цивільній, господарській або адміністративній справі, відшкодовується державою з обов’язковим застосуванням права зворотньої вимоги до судді (суддям) у випадках: встановлення в діях судді, які вплинули на постанову неправосудного судового рішення, складу злочину за обвинувальним вироком, який набрав законної сили; наявності в діях судді ознак дисциплінарного проступку, за який накладено дисциплінарне стягнення, яке не було скасовано.

Збиток, заподіяний у результаті колегіального рішення, «відшкодовується в повному обсязі з конкретних суддів», що входили до складу суду, в частині, яка визначається за рішенням суду, а в разі неможливості її визначення — солідарно.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту закону, держава повинна буде відшкодувати збиток, нанесений майновим або особистим немайновим інтересам фізособи в результаті незаконних рішень, дій або бездіяльності суду. Наприклад, за випадки незаконного обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, в тому числі неповнолітнього, або визнання недієздатним; незаконного визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим; незаконного надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; незаконну примусову госпіталізацію до медичного закладу або продовження терміну примусової госпіталізації тощо.

Збиток, заподіяний юрособі внаслідок незаконного застосування до нього заходів кримінально-правового характеру або адміністративного примусу, відшкодовується державою в повному обсязі незалежно від вини посадових і службових осіб органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

Також пропонується встановити новий спосіб захисту цивільних прав та інтересів — офіційне вибачення відповідного органу, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, а також їх посадових, службових осіб, в результаті незаконних рішень, дій або бездіяльності яких особі було завдано шкоду.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Автомобілі швидкої допомоги можна ввозити як гуманітарну

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» від 27 лютого 2018 р. № 2301-VIII.

Зміни внесені до статі 3-2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», відповідно до яких на територію України можна ввозити автомобілі швидкої медичної допомоги, транспортні засоби спеціального призначення – пересувні медичні клініки, визнані гуманітарною допомогою згідно із Законом України «Про гуманітарну допомогу», в незалежності від їх відповідності технічним регламентам та екологічному стандарту «Євро – 2» – «Євро – 6».

Читати далі

Законодавство

Послуги оцінщиків для Міноборони до 200 тис. грн – без тендеру

Опубліковано

on

От

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України «Про внесення змін до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності у випадках відчуження військового майна»  від 17 квітня 2018 р. № 160.

Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності у випадках відчуження військового майна застосовується Міністерством оборони України, якщо воно виступає замовником незалежної оцінки майна та проводить конкурс у випадках відчуження  військового майна, яке може бути відчужено окремо від земельних ділянок.

До внесення змін конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності при відчуженні військового майна мав бути оголошений Міністерством, якщо вартість послуг з оцінки вартості відчужуваного майна складала менше 100 тисяч гривень.

Відповідно до змін до п. 1 розділу І Положення, гранична вартість послуг з оцінки відчужуваного військового майна для оголошення конкурсу складатиме 200 тисяч гривень.

Якщо під час конкурсного відбору буде встановлено, що вартість оцінки відчужуваного військового майна перевищує 200 тисяч грн, то Міністерство оборони буде зобов’язане передати матеріали конкурсу до тендерного комітету Міністерства (подальша процедура буде реалізовуватись відповідно до Закону України «Про тендерні закупівлі»).

Читати далі

Законодавство

Що раніше – фінал Ліги Чемпіонів чи закон про нього?

Опубліковано

on

От

18 травня 2018 р. на розширеному засіданні парламентського комітету з питань освіти та науки за участі профільного Міністра Лілії Гриневич та представників інших міністерств і відомств, керівників закладів вищої освіти відбулося обговорення проекту Закону України «Про забезпечення охорони та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час проведення фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 року та фіналу жіночої Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 року в Україні»  №8335.

Народні депутати прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу та в цілому як закон, з огляду на те, що прийняття законопроекту дасть можливість врегулювати відносини з набуття та охорони прав інтелектуальної власності у зв’язку з проведенням в Україні цьогорічного фіналу Ліги Чемпіонів.

Читати далі

В тренді