Connect with us

Законодавство

Тарифи на тепло – окремо для кожної багатоповерхівки

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869» від 3 квітня 2019 р. № 291.

У новій редакції викладено Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затверджений зазначеною постановою.

Зокрема визначено, що тарифи формуватимуться на підставі економічно обґрунтованого розподілу витрат, пов’язаних із провадженням певного виду ліцензованої діяльності.

Тепер тарифи на транспортування та/або постачання теплової енергії визначатимуться з урахуванням наявності/відсутності центральних та/або індивідуальних теплових пунктів, які є власністю ліцензіата та/або перебувають у нього в користуванні.

Разом з тим тарифи на теплову енергію, що виробляється та постачається за допомогою систем автономного опалення, встановлюватимуться окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва і постачання теплової енергії на таких системах, а також рентабельності ліцензіата.

До розрахунку тарифів відтепер включатимуться витрати, які згідно з Податковим кодексом України враховуються під час визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Кожного року, до початку опалювального періоду за заявою ліцензіата (суб’єкта господарювання) може бути проведено органом місцевого самоврядування перегляд тарифів та їх структури з метою забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з виробництвом/постачанням теплової енергії, та з наданням послуг постачання теплоенергії і гарячої води.

У разі зміни протягом строку дії тарифів обсягу окремих витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності та наданням комунальних послуг, з причин, що не залежать від ліцензіата, зокрема збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, тощо – може проводитися коригування тарифів.

Механізм коригування тарифів застосовується органом місцевого самоврядування виключно протягом строку дії таких тарифів.

Якщо протягом строку дії тарифів обсяг витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності та/або наданням комунальних послуг, не зміниться, то відповідні тарифи застосовуватимуться ліцензіатом наділі на новий строк.

Законодавство

Змінено механізм захисту прав інтелектуальної власності на митниці

Набрали чинності два накази Міністерства фінансів («Про затвердження Порядку застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії митних органів з правовласниками, декларантами та іншими заінтересованими особами та Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» № 281 та «Про внесення змін до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону» № 282 від 9 червня 2020 р.), спрямовані на удосконалення захисту прав інтелектуальної власності на митниці.

Наказами затверджено:

  • порядок застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії між митними органами, правовласниками та декларантами;
  • новий порядок реєстрації об’єктів права інтелектуальної власності у митному реєстрі.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, після Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» прийняття цих наказів стало наступним кроком у подальшій імплементації положень Регламентів ЄС, що здійснюються в рамках виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Наказ № 281 встановлено єдиний підхід та порядок застосування митними органами заходів до товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності, а також стандартизовані форми взаємодії з правовласниками та декларантами.

Наказом № 282 запроваджено форми заяв, які використовуються у країнах ЄС, а також переведено в електронну форму комунікації між правовласниками та Держмитслужбою.

Читати далі

Законодавство

Заява на участь у конкурсі державних інвестиційних проектів подається в довільній формі

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка» від 25 червня 2020 р. № 525.

Змінами до п. 4 Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 835, встановлено, що для участі у відборі суб’єкти інвестиційної діяльності подають відповідальному органові заяву в довільній формі, в якій повинні бути зазначені назва, місце впровадження, строк реалізації та загальна вартість інвестиційного проекту, а також обсяг і вид державної підтримки.

До заяви додають, серед інших, такі документи:

  • копію листа потенційного кредитора про наміри надати кредит (позику) (для державної підтримки шляхом надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єкта господарювання) у разі наявності потенційного кредитора;
  • висновок Мінфіну щодо ідентифікації та оцінки ризиків, пов’язаних з реалізацією інвестиційного проекту, проведеної відповідно до Положення про управління ризиками, пов’язаними з наданням державних гарантій, та розподіл таких ризиків між державою, кредиторами і позичальниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 131 (для державної підтримки шляхом надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єкта господарювання).

Читати далі

Законодавство

25 червня – День митника України

Набрав чинності Указ Президента України «Про День митника України» від 25 червня 2020 р. № 251/2020.

Ураховуючи важливу роль митників у забезпеченні митної безпеки та захисті економічних інтересів України, Президент установив професійне свято – День митника України, яке відзначатимуть щороку 25 червня.

Шкода, що, як і День фермера, свято минуло до набрання чинності указом про його установлення.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869
||
№ Документа: 291
Дата прийняття: 03.04.2019
Дата набрання чинності: 10.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869
||
№ Документа: 291
Дата прийняття: 03.04.2019
Дата набрання чинності: 10.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає