Connect with us

Законодавство

Теоретичну частину водійського іспиту можна вивчати самостійно

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2023 р. № 1218, якою внесено зміни до деяких постанов з питань підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами.

Зокрема новими абзацами п. 16 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340, унормовано, що теоретичний іспит може прийматися територіальними сервісними центрами МВС через центри надання адміністративних послуг на основі узгоджених рішень сервісних центрів МВС та органів, які прийняли рішення про утворення центрів надання адміністративних послуг, за умови наявності у відповідних приміщеннях центрів надання адміністративних послуг, у яких прийматиметься теоретичний іспит, технічних засобів контролю (у тому числі фото-, відео-, аудіотехніки).

Теоретичний іспит складається особою, яка пройшла відповідну підготовку в акредитованому закладі або самостійно опанувала зміст теоретичного модуля типової навчальної програми з урахуванням категорій транспортних засобів.

Читайте також: Подешевшали номерні знаки з цифрою «6»

До складення практичного іспиту допускається особа, яка успішно склала теоретичний іспит (у передбачених цим Положенням випадках) та пройшла відповідну підготовку з практичного керування транспортним засобом в акредитованому закладі.

У разі звернення до територіального сервісного центру МВС або центру надання адміністративних послуг для складення теоретичного іспиту особи, яка самостійно опанувала зміст теоретичного модуля типової навчальної програми з урахуванням категорій транспортних засобів, до відповідної заяви вноситься відмітка «самопідготовка».

Також зміни внесено до:

Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів;

Порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та атестації їх спеціалістів;

– постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 р. № 584 «Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період воєнного стану в Україні».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами
||
№ Документа: 1218
Дата прийняття: 10.11.2023
Дата набрання чинності: 22.11.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами
||
№ Документа: 1218
Дата прийняття: 10.11.2023
Дата набрання чинності: 22.11.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає