Connect with us

Законодавство

Точкові проби на наявність у продуктах мікотоксинів відбираються по 100 г

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів мікотоксинів у харчових продуктах для цілей державного контролю» від 22 травня 2019 р. № 264.

Методи є обов’язковими до застосування державними ветеринарними інспекторами Держпродспоживслужби, акредитованими лабораторіями, операторами ринку.

Зразки харчових продуктів відбираються у кожній партії. При цьому, партії можна ділити на кілька частин, якщо необхідно відібрати зразки для перевірки вмісту різних видів мікотоксинів.

Кожний лабораторний зразок поміщають у чистий інертний контейнер, який забезпечує належний захист від забруднення (контамінації), впливу на склад зразка та пошкодження під час транспортування.

Точкові зразки повинні відбиратися рівно по всій партії продуктів. Якщо необхідно, точкові зразки можуть перемішуватися та утворювати об’єднаний зразок.

Зокрема, якщо маса роздрібної упаковки зернової продукції перевищує 100 г., маса об’єднаного зразка має становити більше 10 кг. Від кожної роздрібної упаковки відбирають по 100 г як точковий зразок. Це ж співвідношення вказано і щодо сухофруктів та інших розсипних продуктів.

Якщо метод відбору призводить до неприйнятних для оператора ринку наслідків комерційного характеру через порушення цілісності, дозволено використання альтернативного методу відбору зразків.

Наприклад, якщо цінний харчовий продукт реалізовується у роздрібній упаковці по 500 г або 1 кг, об’єднаний зразок можна отримати способом об’єднання кількох точкових зразків за кількістю менших, ніж зазначено в додатках 3, 4 до Методів, за умови, що маса об’єднаного зразка дорівнюватиме потрібній масі об’єднаного зразка, зазначеній у додатках 3, 4.

Зокрема, маса точкового зразка олії має бути 100 г. Однак, залежно від виду вантажу, має відбиратись не менше 3 точкових зразків по 350 мл, а маса об’єднаного зразка має становити мінімум 1 л.

Партію перед відбором зразків потрібно ретельно розмішати до отримання однорідної маси.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів мікотоксинів у харчових продуктах для цілей державного контролю
||
№ Документа: 264
Дата прийняття: 22.05.2019
Дата набрання чинності: 12.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 608/33579
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Методів відбору зразків для визначення максимально допустимих рівнів мікотоксинів у харчових продуктах для цілей державного контролю
||
№ Документа: 264
Дата прийняття: 22.05.2019
Дата набрання чинності: 12.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 608/33579
Внутрішній номер документа: Немає