Connect with us

Законодавство

В умовах воєнного стану розрахунки лише через визначені уповноважені банки

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків у національній грошовій одиниці України в особливий період» від 6 серпня 2019 р. № 103.

За новою редакцією Положення, залежно від рівня ризику для банківської системи, масштабу загрози, тощо, можуть бути визначені 3 етапи функціонування в умовах особливого періоду:

  • в умовах 1 етапу банки здійснюватимуть розрахунки через систему електронних платежів Нацбанку (СЕП) у порядку, визначений актами НБУ, який регулює безготівкові розрахунки в Україні в нацвалюті;
  • в умовах 2 етапу Нацбанк має право прийняти рішення про обмеження, зупинення здійснення безготівкових розрахунків у банках, які зареєстровані, або мають відокремлені підрозділи у місцевостях де введено воєнний стан;
  • в умовах 3 етапу, в разі введення воєнного стану на всій території України, Нацбанк може прийняти рішення щодо здійснення безготівкових розрахунків тільки через визначені уповноважені банки.

Уповноважені банки у мирний час відкриватимуть поточні рахунки суб’єктам господарювання, які мають мобілізаційні завдання, для забезпечення їхньої діяльності в особливий період.

Для відкриття рахунку суб’єкт господарювання, який залучається до виконання мобілізаційних завдань та не має рахунку в уповноваженому банку має подати заяву, копію договору щодо виконання мобілізаційного завдання, перелік осіб, які мають право розпоряджатись рахунком (для підприємств).

В умовах 3 етапу уповноважені банки переказуватимуть кошти у встановленому НБУ порядку, за умови функціонування СЕП, а якщо система буде несправна – переказ коштів здійснюватиметься на підставі паперового платіжного доручення. Доручення повинно бути оформленим у 4 примірниках чи більше, без використання факсиміле.

Уповноважені банки формуватимуть пачки до 100 примірників доручень окремо на кожний банк отримувача, оформлюватимуть реєстр платіжних доручень, списуватимуть кошти з поточного рахунку платника та надсилатимуть пачки доручень / примірники реєстру / меморіальний ордер до уповноважених банків отримувачів коштів.

Після перевірки реквізитів та звірки сум коштів банк отримувача списуватиме кошти з кореспондентського рахунку та зараховуватиме на балансовий рахунок кошти, одержані від банку платника.

Передавання пакетів документів між уповноваженими банками здійснюватиметься спеціальним зв’язком.

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків у національній грошовій одиниці України в особливий період
||
№ Документа: 103
Дата прийняття: 06.08.2019
Дата набрання чинності: 10.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків у національній грошовій одиниці України в особливий період
||
№ Документа: 103
Дата прийняття: 06.08.2019
Дата набрання чинності: 10.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає