Connect with us

Законодавство

Три підстави позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України наказом від 22 листопада 2022 р. № 1050 визначило механізм проведення позапланових перевірок суб’єктів освітньої діяльності, що забезпечують здобуття дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, незалежно від їх типу, підпорядкування та форми власності, щодо додержання ними вимог законодавства у відповідній сфері освіти.

Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що уповноваженими органами, що проводять перевірки суб’єктів освітньої діяльності, є Державна служба якості освіти України, її територіальні органи в межах своїх повноважень.

Підставою для проведення перевірки є:

1) звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, до якого додаються документи чи їх копії, що підтверджують такі порушення (за наявності);

2) необхідність перевірки виконання розпорядження, виданого за результатами проведення Службою або її територіальним органом попереднього заходу державного нагляду (контролю);

3) звернення освітнього омбудсмена.

Не допускається проведення перевірок за анонімними та іншими безпідставними зверненнями.

Повторне проведення перевірок за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведення перевірки, забороняється.

Читайте також: Від державної підсумкової атестації звільнено здобувачів освіти до 2023 р.

Предметом перевірки є питання, потреба у вивченні яких стала підставою для її проведення. З метою з’ясування стану дотримання суб’єктом освітньої діяльності вимог законодавства у відповідній сфері освіти з питань, потреба у вивченні яких стала підставою для проведення перевірки, уповноважений орган здійснює розгляд та фіксацію порушень вимог законодавства у відповідній сфері освіти з інших питань, безпосередньо пов’язаних з тими, які стали підставою для її проведення.

Не розглядаються та не перевіряються питання, які є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду. Не перевіряються питання, щодо яких органами досудового розслідування здійснюється кримінальне провадження.

Перелік питань для проведення позапланових перевірок визначається та затверджується Службою шляхом проведення аналізу вимог законодавства, яких повинен дотримуватися суб’єкт освітньої діяльності у відповідній сфері освіти.

Перегляд переліку питань для проведення позапланових перевірок здійснюється Службою у разі внесення змін до нормативно-правових актів, на підставі яких розроблений перелік, або прийняття нових нормативно-правових актів у відповідній сфері освіти.

Уповноважені органи проводять перевірки лише з тих питань, які визначені у переліку питань для проведення позапланових перевірок.

Загальний строк проведення перевірки не може перевищувати п’ятнадцяти робочих днів.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.