Connect with us

Законодавство

Три випадки оцінювання стану задоволення потреб дитини

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 1 червня 2023 р. № 546» від 25 березня 2025 р. № 335.

Зокрема новим п. 36-1 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою від 24 вересня 2008 р. № 866, встановлено, що з метою визначення рівня задоволення базових потреб і забезпечення безпеки дитини, доступності освітніх, медичних, реабілітаційних, соціальних та інших послуг для дитини, її готовності до реінтеграції в сім’ю або подальшого влаштування проводиться оцінювання стану задоволення потреб дитини:

– протягом одного місяця після тимчасового переміщення (евакуації) дітей, які проживають або зараховані на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, в межах України, їх повернення в Україну після тимчасового переміщення (евакуації) за межі України;

Читайте також: Якщо передання дитини батькам або одному з них буде суперечити її інтересам, суд може відмовити в поверненні їм дитини від інших родичів

– за один місяць до настання строку перегляду рішення про зарахування дитини до закладу охорони здоров’я, загальної середньої освіти (зокрема спеціального закладу загальної середньої освіти, закладу спеціалізованої освіти), іншого закладу або установи (незалежно від форми власності та підпорядкування), в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, прийнятого відповідно до п. 35 цього Порядку;

– під час проведення моніторингу умов перебування дітей за межами України відповідно до абз. 17 п. 2-3 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою від 27 січня 1995 р. № 57.

За результатами оцінювання стану задоволення потреб дитини складається акт за формою згідно з додатком 16.

У разі виникнення обставин, визначених в абз. 2 цього пункту, оцінювання стану задоволення потреб дитини організовує Державна служба у справах дітей, у разі виникнення обставин, визначених в абз. 3 цього пункту, – служба у справах дітей за місцем розташування закладу, зокрема за клопотанням служби у справах дітей за місцем первинного обліку дитини або обліку дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах, у разі виникнення обставин, визначених в абз. 4 цього пункту, – Мінсоцполітики.

Читайте також: Розірвання шлюбу між сторонами не є підставою для скасування усиновлення

Для оцінювання стану задоволення потреб дитини (групи дітей) суб’єкт, який організовує оцінювання стану задоволення потреб дитини, формує моніторингову групу.

Керівник моніторингової групи та її склад визначаються наказом про формування такої групи, що видається суб’єктом, який організовує оцінювання стану задоволення потреб дитини.

Визначено й права моніторингової групи для оцінювання стану задоволення потреб дитини.

Оцінювання стану задоволення потреб дитини проводиться у строк, визначений наказом про проведення такого оцінювання, що видається суб’єктом, який його організовує.

Результати оцінювання стану задоволення потреб дитини керівник моніторингової групи надсилає службі у справах дітей за місцем первинного обліку дитини (щодо дитини, яка залишилася без батьківського піклування, дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування) або обліку дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах (щодо дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах), для розроблення або перегляду індивідуального плану її соціального захисту з наданням у разі потреби пропозицій до нього, які мають на меті, зокрема, сприяння реалізації її права на виховання в сім’ї.

За результатами оцінювання стану задоволення потреб дитини після повернення в Україну після тимчасового переміщення (евакуації) за межі України групи дітей керівник моніторингової групи передає результати оцінювання стану задоволення потреб дитини міжвідомчій команді реінтеграції для складення індивідуального плану реінтеграції дитини відповідно до Порядку тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України – в Україну, затвердженого постановою від 1 червня 2023 р. № 546.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 1 червня 2023 р. № 546
||
№ Документа: 335
Дата прийняття: 25.03.2025
Дата набрання чинності: 27.03.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 1 червня 2023 р. № 546
||
№ Документа: 335
Дата прийняття: 25.03.2025
Дата набрання чинності: 27.03.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає