Connect with us

Законодавство

ЦВК проводитиме опитування громадської думки?

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про Центральну виборчу комісію” щодо опитувань громадської думки» від 3 вересня 2020 р. № 4043.

Пропонується доповнити Закон України «Про Центральну виборчу комісію» статтею 23-1, відповідно до якої ЦВК забезпечуватиме організацію підготовки і проведення опитування громадської думки у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про проведення такого опитування. В такому рішенні про проведення опитування громадської думки визначається перелік питань, які виносяться на опитування, строки проведення такого опитування та територія проведення опитування.

Опитування громадської думки на підставі рішення Кабінету Міністрів України проводиться в день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях. В разі прийняття такого рішення положення Виборчого кодексу України щодо організації та проведення голосування застосовуються з урахуванням порядку опитування громадської думки, встановленого Центральною виборчою комісією.

Порядок матеріально-технічного та фінансового забезпечення опитування громадської думки встановлюється Кабінетом Міністрів України. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення опитування громадської думки може здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі за рахунок коштів, передбачених міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, коштів, залучених у рамках міжнародної технічної допомоги, а також програм допомоги Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.

Результати опитування громадської думки оприлюднюються на офіційному-веб сайті Центральної виборчої комісії не пізніше ніж на п‘ятий день з дня їх узагальнення.

До переліку питань у опитуваннях громадської думки не можуть бути включені питання щодо тимчасово окупованих територій, зокрема, питання виборів на тимчасово окупованих територіях, економічна взаємодія з тимчасово окупованими територіями, порядок управління такими територіями, а також питання амністії та взаємодії з державою, визнана Верховною Радою України державою – агресором або державою – окупантом.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.