Connect with us

Законодавство

Цифровізація митниці. Мінфін схвалив стратегічний план цифровізації служби

Опубліковано

Міністерство фінансів схвалило Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну. Як пояснили у відомстві, стратегічний план цифровізації є керівним документом з впровадження та розвитку митних інформаційних систем до 2026 року. Він передбачає: запровадження принципів кіберзахисту; впровадження безпаперових процедур; побудову надійних та сучасних ІТ-систем митниці.

Читайте також: Україна приєднується до Програми ЄС у сфері юстиції

«Успішна реалізація визначених трансформацій забезпечить ІТ-систему української митниці необхідними інструментами для боротьби з корупцією та шахрайством», – сподіваються в Мінфіні. Основою ІТ-стратегії Держмитслужби, зокрема, є: сервісно-орієнтовна архітектура, централізоване впровадження ЄАІС та гармонізований інтерфейс із ЄС і Єдине вікно для міжнародної торгівлі.

Окрему увагу в документі було приділено запровадженню принципів кіберзахисту. В першу чергу йдеться про забезпечення запису та відстеження історії запитів на внесення змін до даних, захисту від несанкціонованого доступу до інформації, неможливості зміни або втрати журналів роботи з даними, неможливості зміни інформації та документів, наданих користувачами з використанням кваліфікованого електронного підпису.

До впровадження електронної митниці передбачено наступні етапи: – бізнес-аналіз, політика та правове оформлення; – створення технічної специфікації системи; – створення специфікацій для інтеграції із зовнішніми системами; – розробка та впровадження системи.

Читайте також: Рішення про евакуацію є підставою для податкових пільг

«У процесі ІТ-трансформації Держмитслужба використовуватиме управління бізнес-процесами та BPM-моделювання, що дозволить забезпечити цілісне уявлення про митні процеси та практичні наслідки їх впровадження відповідно до митного законодавства України та ЄС», – резюмували в Мінфіні.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський обіцяв радикальну реформу податкової служби та митниці, зменшення податків та мінімізацію контактів чиновників із громадянами, але в обмін на закриття схем та сумлінність платників податків.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.