Connect with us

Законодавство

Дотримання вимог лобіювання моніторитиме НАЗК

Опубліковано

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про лобіювання» (законопроект № 10337), яким повноваження щодо забезпечення ведення Реєстру прозорості – інформаційно-комунікаційної системи, де буде збиратися, обліковуватися та оброблятися інформація про суб’єктів лобіювання та їхня звітність – покладено на Національне агентство з питань запобігання корупції. Як і моніторинг дотримання вимог законодавства з питань лобіювання.

При цьому першочерговими кроками для реалізації Закону є затвердження Кабінетом Міністрів України Положення про Реєстр прозорості та Правил етичної поведінки суб’єктів лобіювання.

Читайте також: Ефективність влади у Києві перевірить спеціальна комісія

«Закон відкриває ринок лобізму в Україні та має сформувати культуру доброчесних впливів. Цей ринок й так існував, проте перебував у тіні, що створювало підґрунтя для корупційних ризиків. Тепер бізнес може укладати контракти з лобістами для просування своїх інтересів, також буде унормовано діяльність людей, які прозоро лобіюватимуть комерційні інтереси фізичних та юридичних осіб. Наступний крок – створення Реєстру прозорості», – прокоментували у НАЗК.

Нагадаємо, Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через два місяці з дня початку функціонування Реєстру прозорості, але не пізніше 1 січня 2025 р.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.