Connect with us

Законодавство

Цивільний кодекс не регулює змісту статуту товариства

Опубліковано

На сайті Міністерства юстиції України з’явився текст листа – роз`яснення щодо порядку державної реєстрації та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у зв`язку з прийняттям відповідного Закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 грудня 2018 р. № 2275-VIII.

Мінюст узагальнив відповіді на найбільш популярні питання у зверненнях громадян на предмет реєстрації:

  1. Щодо переліку відомостей, що зазначаються у статуті.
  2. Щодо документів, які відповідно до закону посвідчують особу.
  3. Щодо порядку видачі виписки з ЄДРЮОФОПГФ (далі – ЄДР).
  4. Щодо деяких питань, які виникають під час державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства.
  5. Щодо реєстрації збільшення розміру статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів.

Які відомості зазначаються у статуті товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю?

Господарським кодексом України (ст. 82) встановлено вимоги до змісту статуту. Підпунктом 1 п. 6 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 2275-VIII зі ст. 79 ГКУ вилучено норми щодо створення та статусу товариств. А підпунктом 2 п. 6 «Прикінцевих та перехідних положень» з Цивільного кодексу України виключено статті 140-151, що стосувалися товариств з обмеженою відповідальністю.

Отже тепер правовий статус ТОВ та ТДВ, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов`язки їх учасників визначено Законом № 2275-VIII, а конкретно – у ст. 11 зазначено необхідні відомості, які вносяться до статуту.

Які документи посвідчують особу заявника?

У Законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» вказано, якщо документи подаються особисто, заявник пред`являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу. Але які саме документи можливі для пред’явлення?

Мінюст вказав на ч. 1 ст. 3 Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» яким визначений перелік документів, що посвідчують особу: паспорт, посвідчення водія, картка мігранта та інші.

Як отримати виписку з ЄДР?

У Законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зазначено, що у день проведення державної реєстрації змін пов`язаних із зміною складу учасників ТОВ/ТДВ або зміною розмірів їхніх часток суб`єкт державної реєстрації повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) виписку. А якщо суб`єкту державної реєстрації відома електронна пошта осіб, яким надсилається ця виписка, він у той самий день додатково надсилає копію виписки зазначеним особам електронною поштою (ч. 4 ст. 25).

А для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства подаються заява про державну реєстрацію змін до цих відомостей та документ про сплату адмін. збору (ч. 5 ст. 17 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»). Крім того, додатково подаються документи, визначені п. 3 цієї статті, в залежності від змін та особи, яка має право подавати такі зміни.

Як зареєструвати зміну складу учасників, розміру статутного капіталу та часток учасників?

Збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів відбувається за ч. 1 ст. 18 Закону № 2275-VIII відповідно до рішенням загальних зборів учасників.

Окрім того, відповідно до ч. 5 ст. 17 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань – для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників ТОВ/ТДВ подається, зокрема, рішення загальних зборів учасників товариства про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників.

До того ж у роз’яснені зазначили, що враховуючи положення ст. 18 Закону № 2275-VIII , рішенням загальних зборів учасників товариства про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників може бути одне із рішень, зазначених у ч. 9 ст.18 Закону № 2275-VIII.

Повний текст листа

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Лист - роз`яснення щодо порядку державної реєстрації та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у зв`язку з прийняттям відповідного ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 грудня 2018 р. № 2275-VIII
||
№ Документа: 6623/8.4.3/32-18
Дата прийняття: 07.06.2018
Дата набрання чинності: 07.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Лист - роз`яснення щодо порядку державної реєстрації та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у зв`язку з прийняттям відповідного ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 грудня 2018 р. № 2275-VIII
||
№ Документа: 6623/8.4.3/32-18
Дата прийняття: 07.06.2018
Дата набрання чинності: 07.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає