Connect with us

Законодавство

ТЦК зобов’яжуть пояснювати причини відмови в наданні відстрочки з вичерпним переліком документів для її оформлення

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11379-2, яким, серед іншого, запропоновано мінімізувати корупційні ризики навколо оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

«Закон чітко визначає, які громадяни мають таке право. Але на практиці представники ТЦК та СП, розуміючи, що таким громадянам дуже потрібне оформлене підтвердження наданої відстрочки, починають на свій розсуд трактувати норми закону і відмовляти в оформленні відстрочки тим громадянам, яким закон дає чітке право на відстрочку. Зате якщо такі громадяни «стимулюють» позитивне рішення, відстрочку оформлюють», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Читайте також: Затверджено форму службового посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки

З огляду на це, змінами до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено встановити – якщо в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки вважають, що надані документи не містять достатніх підстав для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, про це громадянина інформують письмово, з роз’ясненням причин відмови в оформленні відстрочки та вичерпним переліком документів, які треба надати для отримання відповідної відстрочки.

У разі відсутності оформленої відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, громадянин, на вимогу уповноваженої особи, зобов’язаний пред’явити документи, які підтверджують право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (або офіційно засвідчені копії).

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.