Connect with us

Законодавство

Туроператори відшкодовуватимуть вартість недоотриманих туристичних послуг

Дата публікації:

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило до громадського обговорення проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері туризму».

Зокрема, запропоновано нову редакцію ст. 15 Закону «Про туризм», згідно з якою фінансове забезпечення цивільної відповідальності туроператорів/турагентів перед туристами складатиме від 5% річного обсягу продажу туристичних продуктів зі встановленими фіксованими розмірами мінімального розміру забезпечення.

Забезпечення передбачатиме компенсацію для туриста установою, що надала таке фінансове забезпечення, у випадку невиконання туроператором/турагентом (повністю або частково) зобов’язань перед туристом.

Установа відшкодовуватиме кошти щодо:

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
  • повернення особи до України та проживання до моменту такого повернення у випаду ненадання туристичних послуг;
  • оплати вартості авансових платежів у випадку ненадання туристичного продукту, якщо подорож так і не розпочалася;
  • оплати різниці між оплаченою сумою і вартістю фактично наданих послуг, якщо подорож почалася, але послуги надані частково.

Також планують ввести новий термін «бездоганна ділова репутація керівника туроператора», що являтиме собою сукупність підтвердженої інформації про особу щодо її  професійних, управлінських здібностей, встановлених біографічних фактів, зокрема щодо судимості за злочини у сфері господарської діяльності і т. ін.

Це попереджатиме появу нових туроператорів під керівництвом осіб, що раніше вже очолювали підприємства туризму, яким було анульовано ліцензії через порушення.

Такі положення уведено новими частинами 2-5 ст. 17 Закону, де конкретно  визначено ознаки відсутності бездоганної ділової репутації керівника.

Запропонована нова редакція ст. 20 Закону, відповідно до якої договір на туристичне обслуговування буде публічним, а серед його умов вказуватиметься, зокрема, розмір фінансового забезпечення, реквізити договору страхування цивільної відповідальності туроператора (турагента), інформація про страховика, від імені якого туроператором або турагентом укладено договір медичного страхування від нещасного випадку; окремі вимоги туриста, які були узгоджені з туроператором та/або турагентом під час бронювання/замовлення послуг; тощо.

Поза тим, пропонується доповнити новою ст. 164-20 Кодекс України про адміністративні правопорушення щодо порушення вимог законодавства у сфері туризму.

Зокрема, за незабезпечення організованого в’їзду туриста в Україну та його виїзду на період туристичного обслуговування у визначені в договорі строки, на посадових осіб буде накладено штраф від 100 до 500 н.п.м (1 700 грн – 8 500 грн). За повторні дії штраф зросте відповідно: від 800 до 1 000 н.п.м.

Законодавство

Розгляд клопотань про дозвіл на проведення розвідувальних заходів не фіксуватимуть технічними засобами

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вирішення окремих питань, пов’язаних з проведенням розвідувальних заходів» від 21 травня 2021 р. № 1473-IX.

Змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що:

– при розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом, крім справ щодо надання дозволу на проведення розвідувальних заходів (ч. 6 ст. 11);

– голова апеляційного суду здійснює відповідно до Закону України «Про розвідку» повноваження уповноваженого судді щодо судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час здійснення розвідувальної діяльності та/або призначає суддю (суддів) з числа суддів апеляційного суду для здійснення таких повноважень під час розгляду питання про надання дозволу на проведення розвідувальних заходів (п. 9-1 ч. 1 ст. 29).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Скасовано мораторій на пені та штрафи за кредитними договорами з громадянами із зони АТО/ООС

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг» від 19 травня 2021 р. № 1451-IX.

Змінами до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»:

– скасовано мораторій на нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики, укладеними з громадянами України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 цього Закону, якщо такі договори укладені після 1 травня 2021 р. або до яких після 1 травня 2021 р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов’язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 2);

– встановлено, що заходи щодо збереження майна, що знаходиться в іпотеці, не поширюються на нерухоме майно громадян України, фізичних осіб – підприємців, юридичних осіб – суб’єктів малого і середнього підприємництва, місцем розташування якого є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 цього Закону, оформлене в іпотеку з метою забезпечення виконання зобов’язань за договорами, укладеними після 1 травня 2021 р., або за договорами, до яких після 1 травня 2021 р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов’язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 9).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Нагадаємо, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону щодо нерухомого майна, розташованого на території проведення антитерористичної операції, що належить громадянам України (у тому числі фізичним особам – підприємцям) або юридичним особам – суб’єктам малого і середнього підприємництва та перебуває в іпотеці, зупиняється дія ст. 37 (у частині реалізації права іпотекодержателя на набуття права власності на предмет іпотеки), ст. 38 (у частині реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки), ст. 40 (у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти), ст.ст. 41, 4347 (у частині реалізації предмета іпотеки на прилюдних торгах) Закону України «Про іпотеку».

Читати далі

Законодавство

Вимоги до набуття статусу адвоката змінять

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки» від 11 червня 2021 р. № 231/2021, яким затверджено вказану Стратегію, що включає:

1) розвиток системи правосуддя:

  • покращення доступу до правосуддя;
  • зміцнення незалежності судової влади та підзвітності суспільству;
  • суддівська кар’єра та відповідальність суддів;
  • система органів прокуратури;
  • удосконалення інституту адвокатури, зокрема посилення гарантій адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів, удосконалення самоврядності адвокатури, конкретизацію підстав, процедур притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності та порядку оскарження рішення про притягнення до такої відповідальності, запровадження інституту спрощеного дисциплінарного провадження, удосконалення порядку розгляду скарг на дії адвоката, перегляд вимог щодо набуття права на зайняття адвокатською діяльністю, запровадження прозорої процедури проведення єдиного кваліфікаційного іспиту, стажування кандидатів, порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України;

2) розвиток конституційного судочинства, зокрема удосконалення:

  • механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного Суду України та дотримання ними стандартів професійної етики;
  • процедур конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України, ефективної перевірки їх на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності та високим моральним якостям (із можливим залученням міжнародних експертів).

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 20 травня 2015 р. № 276 «Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram