Законодавство
У ДБР можна служити до 65-річного віку
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про проходження служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань» від 5 серпня 2020 р. № 743.
Особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань є громадяни України, які на конкурсній основі у добровільному порядку (за контрактом) прийняті на службу до Державного бюро розслідувань і яким присвоєно спеціальні звання осіб рядового та начальницького складу відповідно до законодавства.
Час проходження служби у Державному бюро розслідувань зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
Встановлення, зміна або припинення правових відносин осіб рядового та начальницького складу, які проходять службу, оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких встановлюються Директором Державного бюро розслідувань.
Особи, які вперше призначаються на посади рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, складають присягу.
Служба у Державному бюро розслідувань припиняється у разі звільнення особи рядового та начальницького складу із служби в запас або у відставку, загибелі (смерті), визнання її судом безвісно відсутньою або оголошення померлою.
Склад осіб, які перебувають на службі у Державному бюро розслідувань, поділяється на рядовий та начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий.
Граничний вік перебування на службі у Державному бюро розслідувань встановлюється для осіб:
- рядового складу та молодшого начальницького складу – до 50 років;
- середнього начальницького складу – до 55 років;
- старшого начальницького складу – до 60 років;
- вищого начальницького складу – до 65 років.