Connect with us

Законодавство

У ДФС пропонують зобов’язати ФОПівців отримувати ліцензії

Опубліковано

У Державній фіскальній службі пропонують ввести ліцензування тимчасової діяльності самозайнятих осіб (тимчасові трудові ліцензії). Про це йдеться в документі «Стратегічні ініціативи розвитку Державної фіскальної служби до 2020 року», який оприлюднила прес-служба податкової.

Згідно з переліком стратегічних напрямків розвитку ДФС, одним із завдань податкової протягом 2018—2020 рр. стане боротьба з ухиленнями від сплати податків. Крім введення тимчасових трудових ліцензій, ДФС пропонує виконувати план BEPS з протидії розмиванню бази оподаткування, проаналізувати можливість розширити базу оподаткування майна, напрацювати непрямі методи контролю доходів громадян.

Також у податковій пропонують врегулювати питання оподаткування електронної комерції (в тому числі транскордонної), ввести електронну акцизну марку. Крім того, в ДФС вважають, що в Україні необхідно запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток.

Раніше повідомлялося, що в податковій визначили 9 стратегічних напрямків, якими буде займатися ДФС протягом 2018—2020 рр. У поточному році фіскали планують, зокрема, оптимізувати внутрішні бізнес-процеси, електронний документообіг, створити систему KPI для департаментів і співробітників, запустити електронні камеральні перевірки та розробити сегментацію боржників.

Як відомо, в держбюджеті на 2018 рік збільшено витрати для фіскальної служби на 45% в порівнянні з минулим роком — до 11,8 млрд грн. «Ці кошти дозволять продовжувати реформування служби й забезпечити зарплати для спів-робітників гідного рівня», — вважає Мирослав Продан.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.