Connect with us

Законодавство

У Фонді держмайна виявлятимуть проблеми дотримання прав осіб з інвалідність

Набрав чинність наказ Фонду державного майна України «Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Фонді державного майна України та його регіональних відділеннях» від 25 березня 2019 р. № 294.

За Методикою виявлятимуть проблеми із забезпеченням прав осіб з інвалідністю в роботі Фонду та його регіональних відділень, а також забезпечуватимуть реалізацію прав і задоволення потреб осіб з інвалідністю у подальшому.

Оцінка забезпечення таких прав проводиться шляхом тестування керівників самостійних структурних підрозділів Фонду та керівників регіональних відділень.

Додаток до Методики містить 11 тестових запитань.

Кожна з відповідей має певну оцінку, тобто позначаючи знаком «+» відповідь «Так» зараховується 1 бал, за надану відповідь «Ні» – 3 бали, «інше» оцінюється у 2 бали.

Формуляр з відповідями керівники підрозділів/відділень мають здавати щороку до 15 січня.

Для вичерпного оцінювання питання поділені для кожного управління структури підрозділів/відділень Фонду. Наприклад керівник з фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку відповідає на запитання № 4, а керівник департаменту забезпечення діяльності Фонду – на запитання №№ 5-8, 10, 11.

Кожному структурному підрозділу виставляється сумарний бал. За показниками середнього значення результатів оцінювання підрозділів виставляється оцінка по Фонду в цілому.

Якщо у регіональних відділеннях загальна оцінка становить більше 15 балів, вважається, що там не повною мірою забезпечуються права осіб з інвалідністю.

Керівники самостійних структурних підрозділів/регіональних відділень персонально відповідають за достовірність викладених даних.

Результати оцінювання оприлюднюватимуться на сайті Фонду.

Законодавство

Слідчі судді ВАКС після трьох років зможуть повторно переобиратися

Народні депутати прийняли за основу два законопроекти «Про внесення змін до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” щодо забезпечення суду приміщенням та інших питань роботи суду» № 3348 та «Про внесення змін до Закону України “Про реструктуризацію заборгованості державного підприємства “Антонов” щодо уточнення деяких питань реструктуризації заборгованості з метою створення передумов для забезпечення Вищого антикорупційного суду приміщенням» № 3350.

Так, слідчі судді ВАКС зможуть перебувати на своїх посадах не рік, а три, та отримають право на повторне переобрання, що допоможе усунути затягування розгляду проваджень.

Також ВАКС надається право керувати об’єктами державної власності, що позбавить суд деяких господарських проблем. Наразі суд не може ані ремонтувати, ані добудовувати споруди, в яких розмістився.

Це питання, хоч і виглядає суто технічним, має величезне значення у площині інституційної незалежності ВАКС. Будівля у власності ВАКС – є додатковим запобіжником, що на суд не чинитимуть тиск, наприклад, розірвавши договір оренди нерухомого майна.

Крім того, відповідно до Державних будівельних норм, приміщення судів повинні відповідати низці умов: щодо облаштування зали судових засідань, коридорів тощо. Отримавши у власність нерухомість, ВАКС зможе пристосувати будівлі під стандарти сучасного правосуддя, що дасть змогу суддям упевнено здійснювати свої функції.

Читати далі

Законодавство

Законопроект, який запустить реформу галузі телекомунікацій

Експерти сектору ІТ&Телеком Офісу ефективного регулювання BRDO розробили законопроект, покликаний визначити організаційно-правовий статус та засади діяльності регулятора у сфері зв’язку – Національної комісії, що здійснює державне регулювання в галузі зв’язку (НКРЗ).

Потреба зміни законодавства про регулятора у сфері зв’язку обумовлена необхідністю:

  • забезпечити конституційний правовий статус НКРЗ;
  • виконати вимоги Угоди про асоціацію з ЄС – забезпечити організаційну та фінансову незалежність телеком-регулятора (базуючись на підходах Європейського кодексу електронних комунікацій – Директиви ЄС 2018/1972).

Так, ключовими змінами, що пропонуються є, зокрема, правовий статус. Регулятор переходить до виконавчої гілки влади. Членів Регулятора буде призначати КМУ, а не Президент.

Незалежність:

  • відкритість конкурсу при призначенні членів Регулятора;
  • обрання голови Регулятора іншими членами;
  • виключно прозоро мотивоване звільнення членів Регулятора (політична незалежність);
  • конкурентна винагорода (як для членів Регулятора, так і для апарату);
  • прямо визначені джерела фінансування (фінансова незалежність);
  • скасування необхідності погодження рішень Регулятора з іншими органами (незалежність прийняття рішень).

Взаємодія з ЄС. Положення щодо взаємодії BEREC (Орган європейських регуляторів електронних комунікацій, Body of European Regulators for Electronic Communications).

У поєднанні з проектом закону «Про електронні комунікації» № 3014, розробленим за участі експертів BRDO та зареєстрованим у парламенті, законопроект про НКРЗ запустить повноцінну реформу галузі телекомунікацій.

«Питання правового статусу, незалежності, спроможності регулятора є центральними щодо сфери телекомунікацій в рамках Угоди про асоціацію. Однак, це так само важливо і для всього українського ринку. Будь-які, навіть, найпрогресивніші норми не будуть працювати без незалежного та професійного контролю, а його має забезпечити сильний регулятор. Тому ми рекомендуємо приймати законопроект про НКРЗ разом з проектом № 3014», – зазначив керівник сектору ІТ&Телеком Офісу ефективного регулювання BRDO Ігор Самоходський.

Проект закону разом із супроводжувальними документами направлений до Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації та Мінцифри.

Ознайомитись з повним текстом законопроекту та порівняльною таблицею можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Панаму додано до переліку офшорних зон

Як повідомляє Офіс великих платників податків ДПС, розпорядженням Кабінету Міністрів України  № 582-р, яке набрало чинності 27 травня 2020 р., внесено зміни до розпорядження КМУ «Про віднесення держав до переліку офшорних зон» від 23 лютого 2011 р. № 143-р.

З урахуванням Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» до переліку офшорних зон додано Панаму.

Наразі список офшорних зон включає в себе 42 країни і території.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Фонді державного майна України та його регіональних відділеннях
||
№ Документа: 294
Дата прийняття: 25.03.2019
Дата набрання чинності: 03.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 389/33360
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю у Фонді державного майна України та його регіональних відділеннях
||
№ Документа: 294
Дата прийняття: 25.03.2019
Дата набрання чинності: 03.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 389/33360
Внутрішній номер документа: Немає