Законодавство
У порядку реєстрації технологій з’явилася секретна частина
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку реєстрації технологій та їх складових, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності» від 27 лютого 2019 р. № 145.
Уточненням в абз. 1 п. 1 вказали, що Порядок визначає механізм здійснення реєстрації технологій та їх складових створених за рахунок бюджетних коштів, у тому числі таких, які містять секретну або службову інформацію.
Згідно зі зміненим п. 5 зміст цього пункту відтепер регулюватиме реєстрацію технологій, яка містить секретну або службову інформацію.
За новим абзацом до п. 5 реєстрація технологій, які містять секретну або службову інформацію, здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених Законом «Про державну таємницю» та іншими нормативно-правовими актами щодо охорони державної таємниці.
Водночас новими п.п. 7-1 – 7-3 визначено порядок реєстрації уповноваженою особою заявника технології, яка не містить секретної або службової інформації. Зокрема заявник (тобто державне підприємство, виробник чи підприємство, яке виробило технологію за бюджетні кошти) має визначити уповноважену особу, яка буде відповідальною за заповнення реєстраційної картки. Заявник повинен повідомити МОН про таку особу.
Реєстрація на сайті МОН, отримання доступу до особистого кабінету, заповнення полів реєстраційної картки тощо є безоплатними. Протягом 3 робочих днів після надходження на перевірку заповненої реєстраційної картки проводиться перевірка даних та присвоюється державний реєстраційний номер технології і вносяться дані про неї до Державного реєстру технологій.
Підтвердженням реєстрації технології в МОН є запис у базі даних і наявність державного реєстраційного номера.
You must be logged in to post a comment Login