Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Операторам зв’язку продовжуватимуть номерний ресурс на 1 рік

Опубліковано

on

Набрало чинності рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про внесення змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, які спрямовані на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу» від 22 січня 2019 р. № 31.

Щоб отримати коди мереж чи пунктів сигналізації у складі нумерації мережі СКС-7 оператору телекомунікацій відтепер не потрібно додавати до заяви копію схеми приєднання до мережі СКС-7 (виключено пп. 2.1.4, п. 2.1).

Доповненням до п. 5.1 визначено, що скорочений номер абонента в межах Національного плану нумерації Нацкомісія виділятиме оператору для організації доступу до однієї спільної голосової довідкової служби / замовної послуги на території місцевої телефонної мережі, або на окремих зонах нумерації чи на всій території України в інтересах одного замовника.

Глава 6, яка раніше регулювали питання виділення та використання національних ідентифікаційних кодів щодо мереж призначення фіксованого зв’язку, відтепер присвячена мережі рухомого (мобільного) зв’язку.

Новою редакцією п. 6.1 встановлено, що виділення кодів мереж призначення (Destination Network Code, DN code) та кодів мереж мобільного зв’язку (Mobile Network Code, MNC) операторам здійснюється Комісією відповідно до Національного плану нумерації та Рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку ITU-T Rec.E.164 та ITU-T Rec.E.212.

Умовами виділення кодів є:

  • коди DN виділяються операторам міжміського фіксованого телефонного або мобільного зв’язку для ідентифікації абонентів в мережі фіксованого зв’язку з негеографічним планом нумерації або в мережі мобільного зв’язку;
  • коди MNC виділяються операторам фіксованого телефонного або мобільного зв’язку для ідентифікації абонентів у відповідній мережі зв’язку.

Новим п. 6.8 дозволяється використання на телекомунікаційній мережі загального користування України номерний ресурс, виділений Директором Бюро стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку відповідно до Рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку ITU-T Rec.E.164 та ITU-T Rec.E.212.

За новою редакцією п. 8.7 у разі переоформлення дозволу щодо потреби у зміні обсягу чи призначення номерного ресурсу (пп. 7.2.3) чи продовження терміну задіяння ресурсу (пп. 7.2.5) операторам буде установлюватися строк задіяння ресурсу на 1 рік від дати видачі переоформленого дозволу, за винятком, коли оператор зазначатиме у заяві менший строк задіяння ресурсу. Раніше строк визначався індивідуально для кожного заявника.

Новим п. 9.6 зазначено, що НКРЗІ повідомлятиме центральний орган виконавчої влади в галузі зв`язку про первинний розподіл міжнародних кодів пунктів сигналізації мережі CKC-7, кодів DN та MNC протягом 20 робочих днів після оформлення відповідного дозволу на використання номерного ресурсу з метою інформування Бюро стандартизації електрозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку.

Advertisement
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Законодавство

Товар з недостовірними даними вилучатимуть з продажу за два дні

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав споживачів» від 21 травня 2019 р. № 10315.

Передбачається виключити п. 2 ч. 1 ст. 39 Господарського кодексу України, відповідно до якого споживачі під час придбання, замовлення або використання товарів мають право, зокрема, на гарантований рівень споживання.

Також пропонується в абз. 1 ч. 1 ст. 15 Закону «Про захист прав споживачів» вказати, що споживач має право на одержання, зокрема, повної інформації про продукт, а не лише її певної частини.

Якщо виробник чи продавець виявить недостовірні дані про продукцію, то такий продукт необхідно буде вилучити з продажу протягом 2 робочих днів, а не за тиждень як нині (п. 6-1 ч. 1 ст. 15).

Серед інформації про продукт, пропонується вказувати дані безпосереднього місця виробництва товару (п. 12 ч. 1 ст. 15).

У новій редакції викладено абз. 5 ч. 3 ст. 15 – поруч із ціною за упаковку одного товару (наприклад пляшка молока) необхідно буде зазначати вартість такого товару за одиницю вимірювання у кілограмах чи літрах.

Читати далі

Законодавство

Правила адвокатської етики не мають поширюватися на приватне життя

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо забезпечення прав адвокатів у дисциплінарних провадженнях» від 16 травня 2019 р. № 10299.

Пропонується уточнити ч. 1 ст. 34 Закону положенням, що адвоката можна притягнути до дисциплінарної відповідальності за вчинення ним проступку лише у разі, якщо правила адвокатської етики порушені безпосередньо під час здійснення адвокатської діяльності.

За пропонованою редакцією ч. 1 ст. 41 рішення про позбавлення адвоката права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів може буде прийнято лише двома третинами голосів від загального складу дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Чинне положення  вимагає простої більшості для прийняття такого рішення.

У разі оскарження рішення у дисциплінарній справі до суду, його дія зупиняється (ч. 1 ст. 42). Нині ж оскарження не впливає на чинність прийнятого рішення.

Читати далі

Законодавство

Держрибагентство не вестиме облік виробників консервів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Державне агентство рибного господарства України» від 17 квітня 2019 р. № 406.

Серед повноважень Держрибагентства, відтепер немає обліку суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво консервів і пресервів із водних біоресурсів, видання свідоцтв про стабільність і надводний борт судна. Також Агентство не вестиме реєстр гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об’єктів щодо їх технічної експлуатації та використання та не проводитиме атестацію педагогічних працівників закладів I рівня зі сфери управління Держрибагентства (виключено пп. пп. 9, 16, 34, 65 п. 4).

За новою редакцією пп. 37 п. 4 Держрибагентство подаватиме на затвердження Мінагрополітики форму та правила ведення списку осіб суднового екіпажу, суднового і машинного журналів на риболовних суднах, правила пожежної безпеки на суднах флоту рибної промисловості, статут служби на риболовних суднах.

Агентство замість обліку зовнішньоекономічних договорів стосовно рибогосподарської продукції проводитиме моніторинг внутрішнього і зовнішнього ринку рибної продукції та здійснюватиме державне регулювання внутрішнього ринку рибної продукції (нова редакція пп. 48 п. 4).

Пропозиції щодо призначення Урядом Голови Держрибагентства тепер надаватимуться Комісією з питань вищого корпусу державної служби. Раніше для цього вносив відповідне подання Прем’єр-Міністр України за пропозицією Міністра аграрної політики та продовольства. (зміни до п. 10).

Також Комісія надаватиме пропозиції щодо заступників Голови відповідно до внесених змін до п. 13.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України, які спрямовані на спрощення умов розподілу та використання номерного ресурсу
||
№ Документа: 31
Дата прийняття: 22.01.2019
Дата набрання чинності: 07.03.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.02.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 166/33137
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.