Законодавство
У прокуратурі визначили як зберігатимуть матеріали досудового розслідування
Набрав чинності наказ Генеральної прокуратури України «Про затвердження Інструкції з організації обліку, руху та зберігання матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні, яке здійснюється слідчими органів прокуратури» від 14 січня 2019 р. № 5.
Організація обліку, руху та зберігання матеріалів досудового розслідування у слідчих підрозділах прокуратури покладається на начальників слідчих відділів та управлінь, а у військових прокуратурах гарнізонів – на їх керівників.
Належне зберігання матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні забезпечує слідчий, що здійснює (здійснював) досудове розслідування.
Кожен слідчий веде в електронній формі книгу обліку матеріалів досудового розслідування та інших матеріальних носіїв інформації у кримінальному провадженні, до якої вносить відомості про:
- номер провадження;
- дату внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
- кваліфікацію правопорушення;
- дату першого повідомлення про підозру;
- ПІБ підозрюваного;
- наявні документи про особу підозрюваного;
- граничні строки розслідування; тощо.
У разі зміни слідчого, він протягом 1 доби з часу припинення повноважень має скласти акт приймання-передавання матеріалів, який разом із матеріалами розслідування передається керівнику органу досудового розслідування для його підписання та негайної організації подальшого здійснення розслідування. У разі встановлення недоліків слідчий забезпечує їх усунення упродовж 3 діб.
За межі органу досудового розслідування матеріали надсилаються із супровідним листом. Передача матеріалів досудового розслідування слідчому, надсилання таких матеріалів за межі органу досудового розслідування здійснюються лише через службу діловодства. Матеріали розслідування, розголошення відомостей про які може вплинути на результати проведення окремих слідчих дій, приймаються особисто слідчим із подальшою їх реєстрацією у службі діловодства без розголошення змісту документа іншим особам.
Кримінальні провадження повинні зберігатися слідчими у сейфах або металевих шафах, що замикаються та мають пристрої для опечатування. Ключі від сейфа/шафи мають бути безпосередньо у слідчого, а їх дублікати – у сейфі керівника органу досудового розслідування.
Матеріали провадження, у якому слідчим чи прокурором прийнято рішення про його закриття на підставі ч. 1 ст. 284 КПК мають бути передані слідчим у місячний строк до архіву для подальшого зберігання. Матеріали, у яких провадження закрито, можуть зберігатися у сейфах чи шафах до закінчення процедури оскарження прийнятих рішень у судовому порядку.
Чергова інвентаризація матеріалів розслідування проводиться щороку до 15 лютого, а позачергова – у випадку зміни керівника органу досудового розслідування, наявності даних про втрату або викрадення матеріалів, тощо.
You must be logged in to post a comment Login