Connect with us

Законодавство

У публічних закупівлях не допускатимуть аномально низьких цін

Опубліковано

Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило до громадського обговорення проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель».

Зокрема, Закон про закупівлі пропонується викласти у новій редакції.

Мінекономрозвутку пояснює це тим, що ринок потребує удосконалення закупівельного процесу та створення передумов для розвитку конкурентного середовища в сфері публічних закупівель, а також необхідно імплементувати положення Директив 2014/24/ЄС і 2014/25/ЄС.

Законопроектом передбачено можливість виправлення учасником закупівель невідповідностей у поданих на тендер документах, які були виявлені замовником після розкриття пропозицій, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в е-системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Так можна буде уникнути ситуацій, коли економічно вигідні пропозиції замовники відхиляють через невідповідність умовам тендерної документації. Водночас, як пояснюють в Міністерстві, це стосується похибок, що ніяк не впливали на ціну та характеристики предмету закупівлі.

Окрім цього, пропонуються нові правила щодо подачі скарг та повернення оплати учаснику торгів, а також заборона скасування тендеру замовником чи визнання його таким, що не відбувся, під час розгляду скарги на проведення тендеру органом оскарження. У такий спосіб недобросовісні учасники штучно затягують проведення процедури закупівлі шляхом оскарження до Антимонопольного комітету України, та чинять тиск на замовників.

У разі прийняття законопроекту, штатні працівники замовників закупівель будуть звільнені від додаткової неоплачуваної, як правило, роботи щодо організації процедури закупівель. Так, за організацію та проведенням процедур візьмуться уповноважені особи замовника або централізовані закупівельні організації.

У системі закупівель буде введено новий інструмент – аномально низька ціна, якою передбачається зупинити ціновий демпінг, адже сьогодні у тендерах нерідко перемагають пропозиції, ціни в яких є значно нижчими з-поміж інших запропонованих. Як наслідок, учасник процедури закупівлі зазвичай використовує демпінг аби перемогти, а потім за допомогою додаткових угод нівелює його ж результати.

Отже, буде встановлено обов’язок отримання від учасника закупівель пояснення заниженої ціни, а у разі відсутності обґрунтування –  тендерну пропозицію відхилять.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.