Законодавство
У разі несплати штрафу у встановлений строк його розмір подвоїться
Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини» від 10 квітня 2019 р. № 182.
У випадку виявлення порушення законодавства щодо безпечності та показників якості харчових продуктів посадова особа Держпродспоживслужби протягом 24 годин складає протокол про адмінправопорушення щодо особи, яка його вчинила.
Прокол повинен містити, зокрема, пояснення та зауваження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті адміністративного правопорушення чи запис про відмову від них, повідомлення винному про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, підпис особи, яка ознайомлена з такою інформацією.
Справа про правопорушення розглядається по суті за місцем його вчинення в 15-денний строк з дня одержання протоколу з додатками.
Під час розгляду справи посадова особа може дійти висновку щодо наявності в ознак кримінального правопорушення, тоді ним матеріали справи передаються прокурору чи до органу досудового розслідування.
Постанова про накладення стягнення має оголошуватися негайно після закінчення розгляду справи, копія якої буде надана особі протягом 3 днів.
Оскарження постанови відбувається протягом 10 днів, право на що також має потерпіла сторона.
Правопорушник після вручення постанови повинен сплатити штраф протягом 15 днів, чи після того, як отримає повідомлення про залишення скарги на постанову без задоволення (у разі її оскарження).
У випадку несплати зобов’язання, постанова про накладення стягнення буде передана до державної виконавчої служби для примусового виконання.
Проте у такому випадку правопорушник буде змушений сплатити подвійний розмір санкції та витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України (п. 5 розд. V).
Водночас втратив чинність наказ Державного комітету ветеринарної медицини України від 18 вересня 2009 р. № 343.
You must be logged in to post a comment Login