Connect with us

Законодавство

У складі Касаційного адміністративного суду – 3 суддів, а не 5?

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення рівномірного навантаження на суддів Великої Палати Верховного Суду та Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду» № 3101.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України задля вирівнювання навантаження між суддями Великої палати Верховного Суду та зменшення навантаження на Касаційний адміністративний суд.

Так, ст. 31 КАС України доповнюється ч. 6-1, відповідно до якої, автоматизований розподіл скарг на рішення Вищої ради правосуддя, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, а також апеляційних скарг, які підлягають розгляду Великою Палатою Верховного Суду, для визначення головуючого (судді-доповідача) на засіданнях палати здійснюється між всіма суддями Великої Палати Верховного Суду без урахування спеціалізації суддів.

Також змінами до ст. 266 КАС України пропонується зменшити мінімальний склад суду з п’яти до трьох суддів для розгляду справ, які розглядаються Касаційним адміністративним судом як судом першої інстанції. Розподіл таких справ між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду  здійснюватиметься без урахування спеціалізації суддів.

Крім цього, змінами до ст. 151 КАС України визначається, що забезпечення позову шляхом зупинення актів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорівне допускається.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.