Connect with us

Законодавство

У Верховній Раді блокують реформу суддівського врядування

Дата публікації:

У Верховній Раді України зареєстровано проекти Постанов № 1008-П1 та № 1008-П2 «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16.10.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

У проектах постанов їхні ініціатори здебільшого посилаються на «грубі порушенням Регламенту Верховної Ради України» при ухваленні законопроекту.

Зокрема, у проекті Постанови № 1008-П1 стверджується, що рішення було прийнято з порушенням вимог ст. 122 Регламенту Верховної Ради України: після голосування правки 328 народного депутата Соболєва С. В. повернулися до розгляду правки 195, яку рекомендував народний депутат Стефанчук Р. О., та яка була підтримана на засіданні Комітету з правової політики, та проголосували за неї.

У Проекті Постанови № 1008-П1 зазначається, що рішення було ухвалено з порушенням вимог ч. 2 ст. 32 Регламенту Верховної Ради України, якою передбачено що для виступу в обговоренні, для заяв, резолюцій, повідомлень, оголошення депутатських запитів, обґрунтування відповіді на депутатський запит посадовою особою, до якої був звернений депутатський запит, надається три хвилини. На пленарному засіданні Голова Верховного Суду України Данішевська В. І. виступала в обговоренні зазначеного законопроекту, але головуючим на пленарному засіданні її виступ було кваліфіковано, я виступ з мотивів, та надано одну хвилину, а не три, що суперечить Регламенту Верховної Ради України.

Тому, вважають автори  проектів постанов, відповідно до ч. 1 ст. 48 Регламенту ВР рішення Верховної Ради України від 16 жовтня 2019 р. про прийняття в цілому як закону України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування»» (реєстр. № 1008 від 29.08.2019) не може вважатися прийнятим відповідно до закону та  підлягає скасуванню.

У пояснювальних записках до згаданих проектів постанов зазначається, що законопроект №1008 не відповідає праву Європейського Союзу і рекомендаціям Ради Європи, а також не враховує основних принципів незалежності судових органів та державного управління, таких як демократія, верховенство права, повага до прав людини і основоположних свобод.

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом рекомендував провести консультації з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Посольством Канади в Україні та міжнародними організаціями для максимального врахування висловлених зауважень до початку процедури розгляду законопроекту у другому читанні.

Законодавство

Строк подання банками планів відновлення діяльності подовжено до 1 березня 2021 р.

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 квітня 2020 року № 46» від 30 листопада 2020 р. № 152.

Змінами до пп. 5 п. 1 постанови Правління Національного банку України від 3 квітня 2020 р. № 46 «Про особливості застосування вимог окремих нормативно-правових актів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України у зв’язку з установленням карантину та запровадженням обмежувальних заходів» відкладено кінцевий термін подання банками планів відновлення діяльності до 1 березня 2021 р. (раніше – для банків, які не є системно важливими – до 20 грудня 2020 р., а для системно важливих банків – до 1 грудня 2020 р.).

Подання перших планів відновлення діяльності здійснюватиметься у тестовому режимі.

Читати далі

Законодавство

28 листопада – День працівника системи фінансового моніторингу

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про День працівника системи фінансового моніторингу» від 5 листопада 2020 р. № 523/2020.

Згідно з Указом, враховуючи значний внесок працівників системи фінансового моніторингу в утвердження статусу України як надійного партнера міжнародної спільноти у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, на підтримку ініціативи Кабінету Міністрів України Президент установив в Україні професійне свято – День працівника системи фінансового моніторингу, яке відзначатимуть щороку 28 листопада.

Читати далі

Законодавство

Обтяження прав на земельні ділянки звірятимуть з кадастром електронними каналами

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок» від 25 листопада 2020 р. № 1155.

Згідно із затвердженим порядком технічний адміністратор Державного реєстру прав забезпечує формування та передачу адміністратору Державного земельного кадастру переліку земельних ділянок із зазначенням їх реєстраційних та кадастрових номерів, відомості про які містяться в Державному реєстрі прав, в електронній формі.

Передача зазначеного переліку земельних ділянок здійснюється електронними каналами зв’язку.

Адміністратор Державного земельного кадастру протягом місяця проводить перевірку наявності відомостей про державну реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі відповідно до переліку земельних ділянок, відомості про які містяться в Державному реєстрі прав.

За результатами такої перевірки на основі зазначеного переліку земельних ділянок адміністратор Державного земельного кадастру забезпечує формування та передачу технічному адміністратору Державного реєстру прав переліку земельних ділянок, відомості про державну реєстрацію яких відсутні в Державному земельному кадастрі, в електронній формі.

Передача переліку земельних ділянок, відомості про державну реєстрацію яких відсутні в Державному земельному кадастрі, здійснюється електронними каналами зв’язку.

Технічний адміністратор Державного реєстру прав не пізніше п’яти днів з дня отримання переліку земельних ділянок, відомості про державну реєстрацію яких відсутні в Державному земельному кадастрі, забезпечує його розміщення на офіційному веб-сайті Мін’юсту для вільного доступу.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram