Connect with us

Законодавство

У ВРУ пропонують дозволити чиновникам не декларувати дорогі покупки

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується скасувати необхідність для держслужбовців вносити дані про зміну майнового стану до е-декларацій.

Відповідний законопроект подав депутат від «Волі народу» Сергій Шахов, повідомляє «Центр протидії корупції». Якщо документ ухвалять, то декларантам не потрібно буде вносити в е-декларації інформацію про отримання ними доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (1 762 гривень). Наразі держслужбовці зобов’язані подавати зміни до декларації, якщо вони перевищують 88 тисяч 100 гривень упродовж 10 днів. У разі ухвалення законопроекту всі зміни в декларації можна буде побачити лише раз на рік, коли чиновник чи депутат подаватиме нову декларацію. Також законопроект пропонує звільнити тих, хто не подає зміни до майнового стану, від адміністративної відповідальності за неподачу.

На думку юриста ЦПК Дениса Свириденка, таким чином українці не зможуть відслідковувати величезні премії, які виписують собі держслужбовці, чи елітні квартири та авто, які вони купують і які стають відразу предметом журналістських розслідувань та кримінальних справ.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

В Україні утворять 129 районів, замість існуючих 490

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому проект Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 15 червня 2020 р. № 3650.

Проектом пропонується утворити в Автономній Республіці Крим та областях 129 районів, та ліквідувати існуючі 490 районів.

Також пропонується визначити, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводитимуться.

Розглянувши проект, Комітет запропонував утворити в Автономній Республіці Крим та областях 133 райони.

Читати далі

Законодавство

Атестація наукових установ триватиме до 14 серпня

Відповідно листа-роз’яснення МОН № 7/176-20 наукові установи, які планують пройти державну атестацію 2020-го, мають податися на проходження атестації до 14 серпня цього року.

Наукова установа має подати до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку;
  • інформаційні матеріали.

У таких матеріалах, зокрема, зазначаються показники щодо наукового та  фінансового потенціалу установи, ефективності її наукових досліджень, інноваційної активності, міжнародної інтеграції тощо.

«Всі відомості проходитимуть перевірку. І якщо в матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи», – наголосила генеральний директор директорату науки та інновацій Юлія Безвершенко.

В електронній формі інформацію потрібно заповнити через спеціальну систему, після чого обов’язково звернутися до адміністратора для підтвердження можливості їх друку. Дедлайн – 14 серпня.

Відтак з системи потрібно роздрукувати інфоматеріали, додати до них заявку на бланку установи та ще кілька довідок і подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП). Дедлайн – 28 серпня.

Ознайомитись з детальною інформацією про проведення атестації можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Припинено співпрацю між КМУ та Урядом РФ про у боротьбі з тероризмом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про припинення дії Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом» від 8 липня 2020 р. № 572.

Кабінет Міністрів України постановив припинити дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом, учиненого в м. Ялті 12 липня 2012 р.

Читати далі

В тренді