Connect with us

Законодавство

У яких випадках посадовців випускатимуть за кордон не у службове відрядження?

Опубліковано

Як ми раніше повідомляли, посадовці можуть виїжджати за кордон виключно у службові відрядження.

Адміністрація Державної прикордонної служби України звертає увагу, що передбачені й випадки, коли пропуск через кордон таких осіб може здійснюватися не у службове відрядження.

До таких обставин належить відвідування жінками та чоловіками, які є одиноким батьком, дітей за кордоном, або їх супровід, необхідність лікування за кордоном чи смерть за кордоном одного із членів сім’ї. Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

Відвідувати своїх дітей віком до 18 років за кордоном, або їх супроводжувати можуть матері чи одинокі батьки з числа перерахованих категорій, згідно з абз. 2 п. 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Читайте також: Закон про посилення відповідальності за військові правопорушення набрав чинності

Так, під час виїзду жінок за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, крім паспортного документу необхідно мати свідоцтво про народження дитини (дітей) і документи (їх нотаріально засвідчені копії), які б підтверджували перебування дітей за межами України. Серед них можуть бути – перебування на консульському обліку, перебування на навчанні, перебування на лікуванні тощо.

Для чоловіків додатково до документів, зазначених для жінок, для виїзду до дітей мають бути документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно (свідоцтво про смерть матері дитини, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, рішення суду про оголошення матері померлою).

Для виїзду за кордон визначеної категорії осіб з метою лікування необхідно подати документи, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.