Українські коньяки: від світло-солом'яного до рожевого | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Українські коньяки: від світло-солом’яного до рожевого

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Правил виробництва коньяків України» від 27 грудня 2017 р. № 702.

Згідно з Правилами під час застосування виноматеріалів для виготовлення коньячних спиртів, вони не повинні мати сторонніх та специфічних тонів та присмаків, а колір має бути від світло-солом’яного до рожевого. Допускається застосування матеріалів з об’ємною часткою дріжджових осадів не більше 3%.

Забороняється використовувати хворі виноматеріали, з вадами та одержані не у білий спосіб виробництва. Також заборонено використання виноматеріалів, які мають сильно виражений специфічний сортовий аромат, не властивий коньякам України, чи які вироблені з винограду гібридних сортів або сортів виду Лабруска.

Коньячні виноматеріали мають доглядатися як і столові виноматеріали, проте без додавання сірчистої кислоти або її замінників.

Виноматеріали мають переганяти у термін до 1 квітня наступного року за роком врожаю винограду. За рішенням керівника підприємства дозволяється відхилення від терміну до 1 липня.

Залежно від походження спирту, способу та строку його витримки коньяки України поділяються на ординарні та марочні.

Марочні коньяки дозволено виготовляти з сортозмішаних виноматеріалів, якщо вони за своїми фізико-хімічними показниками відповідають сортовим.

Дистиляція виноматеріалів для марочних коньяків має здійснюватися на апаратах періодичної дії.

Ординарні коньяки можуть виготовляти зі столових сортів винограду, що перероблені на коньячні виноматеріали.

Коньячний спирт може витримуватися:

 • у дубовій тарі для виробництва ординарних і марочних коньяків;
 • в емальованих чи нержавіючих ємностях з дубовою клепкою – для виробництва ординарних коньяків.

Витримку спиртів необхідно проводити у капітальних приміщеннях за температури 15 – 25° C та відносної вологості повітря 75 – 85%.

Ординарні коньяки поділяються на:

 • коньяки «3 зірочки» – із спиртів витриманих не менше 3 років;
 • коньяки «4 зірочки» – зі спирту середнього віку не менше 4 років витримки;
 • коньяки «5 зірочок» – спирт середнього віку не менше 5 років витримки.

Марочні коньяки виготовляють із коньячних спиртів виключно вітчизняного походження і поділяють на:

 • групи «КВ» – спирт середнього віку не менше 6 років витримки;
 • вищої якості, групи «КВВЯ» – не менше 8 років витримки;
 • старі, групи «КС» – не менше 10 років витримки;
 • дуже старі, групи «ДС» – не менше 20 років витримки;
 • колекційні – спеціально відібрані марочні коньяки, які пройшли післякупажний відпочинок та додатково витримані у дубовій тарі не менше 3 років.

Законодавство

До 1 липня 2019 р. треба зареєструвати акцизні склади

Опубліковано

on

Державна фіскальна служба України нагадала, що суб’єкти господарювання, які з 1 липня 2019 р. відповідатимуть визначенню «платник акцизного податку», згідно з підрозділом 5 Перехідних положень Податкового кодексу України зобов’язані:

 • до 1 червня 2019 р. зареєструвати усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 р. у системі електронного адміністрування реалізації пального;
 • до 1 липня 2019 р. зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі реалізації пального склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 р.;
 • починаючи з 1 липня 2019 р., протягом 20 календарних днів платники податку мають подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 р із зазначенням:
  • адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового,
  • переліків резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового,
  • їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам),
  • правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти,
  • документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів.

Читати далі

Законодавство

Працівникам дипслужби оплатять навчання дітей

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку оплати витрат, пов’язаних із здобуттям дітьми працівників дипломатичної служби, направлених у довготермінове відрядження, дошкільної та загальної середньої освіти» від 27 березня 2019 р. № 322.

Видатки, пов’язані із здобуттям освіти (дошкільної чи загальної середньої) дітьми, віком від 1 до 18 років, батьки яких є працівниками дипломатичної служби, направленими у довготермінове відрядження, чи другий(а) з подружжя, що перебуває разом з таким працівником, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для функціонування закордонних дипломатичних установ України.

Оплата здійснюється шляхом відшкодування, працівникові служби, фактично сплачених коштів  за надання освітніх послуг, підтвердженням яких є оригінали розрахункових документів з деталізацією витрат на освітні послуги.

Розмір відшкодування дошкільної освіти становить 50% фактично сплачених коштів, але не більше граничної суми витрат для оплати вартості навчання за навчальний рік на одну дитину.

Якщо дипломатичну службу проходять двоє з подружжя, то розмір відшкодування становить 25%.

Також встановлено 75% відшкодування фактично сплачених коштів за здобуття загальної середньої освіти, у разі одного працюючого з подружжя у дипломатичній службі, та 37,5% – за умови проходження служби сімейною парою.

Якщо у дитини наявні особливі освітні потреби і якщо дані про це включені до реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в інклюзивно-ресурсних центрах, то розмір відшкодування витрат, пов’язаних із здобуттям дошкільної та/або загальної середньої освіти, становить 100%.

Встановлено також розмір відшкодування за придбання підручників та посібників, який не може перевищувати 15%.

Водночас визначені послуги, щодо яких не здійснюватиметься відшкодування, зокрема за придбання шкільної форми, проведенням медичного огляду дітей, перебування  дітей у групах подовженого дня, навчанням понад обсяг обов’язкової освітньої програми, тощо.

Читати далі

Законодавство

Спори про об’єднання територіальних громад – за скороченою процедурою

Опубліковано

on

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє, що Кабміном схвалено законопроект щодо внесення змін до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексу адміністративного судочинства України.

Запропоновано позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад до ОТГ (Об’єднані територіальні громади) віднести до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться в місячний термін за скороченою процедурою.

Цими змінами спробують припинити практику навмисного затягування процесу об’єднання громад.

Мінрегіонрозвитку відзначає, що законопроектом пропонується:

 • визначити чіткий процесуальний механізм оскарження рішень сільських, селищних, міських рад (рада) про схвалення проекту рішення, а також остаточних рішень місцевих рад про добровільне об’єднання територіальних громад або добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади;
 • віднести справи про оскарження відповідних рішень до категорій термінових адміністративних справ, а саме справа за заявою щодо оскарження таких рішень вирішуватиметься судом протягом 5 днів після відкриття провадження у справі; апеляційна скарга розглядатиметься в 2-денний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження;
 • чітко визначити суб’єктів, які мають право на оскарження, а саме це громадяни України, місце проживання яких зареєстроване на території адміністративно-територіальної одиниці, що входить до складу відповідної територіальної громади, або рада, яка ініціювала або надала згоду на добровільне об’єднання територіальних громад;
 • рішення про добровільне об’єднання/приєднання може бути оскаржене зазначеними суб’єктами у 10-денний строк з дня його прийняття.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Правил виробництва коньяків України
||
№ Документа: 702
Дата прийняття: 27.12.2018
Дата набрання чинності: 10.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 30.07.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 875/32327
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.