Connect with us

Законодавство

Укртрансбезпека розслідуватиме катастрофи, а інші події – вибірково

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Порядку технічного розслідування катастроф, аварій, дорожньо-транспортних пригод, подій на залізничному транспорті» від 18 вересня 2018 р. № 433.

Порядок поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана з перевезенням пасажирів, перевезенням вантажів залізничним транспортом, у власності або користуванні яких перебуває інфраструктура залізничного транспорту та/або рухомий склад залізничного транспорту.

За Порядком Укртрансбезпека та її територіальні органи забезпечують цілодобове чергування з метою оперативного збору інформації про транспортні події, оперативне реагування на них та ведення їх обліку. Такі органи можуть використовувати інформацію про транспортні події, отриману від:

  • структурних підрозділів Національної поліції;
  • структурних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  • суб’єктів господарювання;
  • пасажирів;
  • інших осіб, що стали свідками транспортної події;
  • усіх доступних джерел (мережа Інтернет, засоби масової інформації тощо).

Керівники суб’єктів господарювання або уповноважені ними особи при виникненні на залізничних коліях транспортних подій за Положенням від 3 липня 2017 р. № 235 негайно, але не пізніше однієї години з моменту виникнення такої події інформують про це оперативного чергового територіального органу Укртрансбезпеки за допомогою найбільш зручного та оперативного засобу зв’язку.

Також визначено, що обов’язковому технічному розслідуванню підлягають транспортні події, класифіковані відповідно до Положення № 235 як катастрофа. Розслідуванню можуть підлягати аварії та інциденти, але рішення про проведення розслідування цих подій приймає Голова Укртрансбезпеки, враховуючи такі обставини як:

  • чи є транспортна подія частиною низки транспортних подій, які впливають на безпеку залізничного транспорту в цілому;
  • звернення суб’єктів господарювання та/або Мінінфраструктури до Укртрансбезпеки щодо проведення технічного розслідування транспортної події;
  • звернення громадян, травмованих у транспортній події, та/або близьких осіб громадян, що травмовані або загинули у транспортній події.

Проведення розслідування здійснюється комісією з технічного розслідування транспортної події яка утворюється наказом Укртрансбезпеки не пізніше ніж через 5 діб з моменту отримання повідомлення про подію. Діяльність такої комісії не перешкоджатиме роботі органів досудового розслідування.

Результатом  проведення технічного розслідування транспортної події є складений не пізніше ніж через 12 місяців з дати, коли сталася транспортна подія, Звіт, який підписують голова та всі члени комісії. На підготовку Звіту встановлено строк у 60 днів.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку технічного розслідування катастроф, аварій, дорожньо-транспортних пригод, подій на залізничному транспорті
||
№ Документа: 433
Дата прийняття: 21.09.2018
Дата набрання чинності: 06.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.10.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1185/32637
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку технічного розслідування катастроф, аварій, дорожньо-транспортних пригод, подій на залізничному транспорті
||
№ Документа: 433
Дата прийняття: 21.09.2018
Дата набрання чинності: 06.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.10.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1185/32637
Внутрішній номер документа: Немає