Законодавство
Укрзалізниця може відчужувати своє майно на потреби оборони
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку розпорядження майном акціонерного товариства «Українська залізниця» від 11 жовтня 2024 р. № 1154.
Змінами до п. 11, а також новим п. 13-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 1054, визначено, що списання, відчуження, передача в користування, оренду, концесію майна здійснюється за рішенням вищого органу товариства у разі:
– відчуження майна шляхом продажу, передачі в оренду майна для задоволення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану.
Рішення наглядової ради товариства або правління товариства про надання в оренду (найм) майна товариства шляхом проведення електронних аукціонів в кожному конкретному випадку підлягає погодженню вищим органом товариства, якщо балансова вартість такого майна перевищує 500 млн. гривень.
Відчуження майна шляхом продажу, передача в оренду майна для задоволення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану здійснюються за рішенням вищого органу товариства з урахуванням того, що на період воєнного стану, але не раніше появи відповідної технічної можливості, відображення документів та оприлюднення інформації про об’єкт (інформація лота), учасників та переможців аукціонів з продажу, оренди майна здійснюється з урахуванням таких особливостей:
– інформація про об’єкт (інформація лота), учасників та переможця аукціону є анонімною (закритою) та після закінчення електронного аукціону не розкривається;
– інформація про об’єкт (інформація лота), переможця та учасників аукціону у сформованому електронною торговою системою протоколі про результати електронного аукціону є анонімною (закритою) для всіх, крім операторів електронних майданчиків, через які були подані заяви про участь учасниками аукціону, та товариства як організатора аукціону.
Завантажені товариством через особистий кабінет протокол про результати електронного аукціону, договір та акт приймання-передачі (за наявності) є закритими та не відображаються в електронній торговій системі та на електронних майданчиках. Після припинення чи скасування воєнного стану такі документи стають публічними (оприлюднюються) з моменту появи такої технічної можливості в електронній торговій системі.
За зверненням учасника аукціону товариство надає йому інформацію про те, що такий учасник брав участь у відповідному аукціоні.
Про появу технічної можливості вчиняти в електронній торговій системі дії, передбачені цим пунктом, а також про технічні особливості анонімності (закриття) інформації/документів, визначених цим пунктом, адміністратор електронної торгової системи повідомляє на своєму веб-сайті.
Стартова ціна лотів для електронних аукціонів з відчуження майна визначається відповідно до п. 7 Порядку відчуження та передачі в оренду (найм) майна державних акціонерних товариств, 100 відсотків акцій у статутному капіталі яких перебувають у державній власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2023 р. № 1032.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.