Connect with us

Законодавство

В школах замість атестації – інституційний аудит

Опубліковано

На базі двох шкіл на Київщині розпочався пілотний проект інституційного аудиту – повідомляє МОН.

Новий підхід до оцінювання якості освіти у школах покликаний замінити застарілу процедуру атестації.

Наразі учасниками проекту є школи, які добровільно зголосилися пройти позаплановий аудит. Це допоможе їм оцінити свій рівень та за потреби вдосконалити управлінські процеси.

Проведенням інституційного аудиту опікуватиметься Державна служба якості освіти та її територіальні органи. Для цього формуватимуться експертні групи, куди увійдуть фахівці ДСЯО та освітні експерти. Серед них – вчителі, які пройдуть сертифікацію, педагоги вищої категорії, керівники шкіл та їхні заступники, що вже пройшли аудит, тощо.

Під час аудиту оцінка проводитиметься за такими напрямами:

  • освітнє середовище (наскільки безпечно та комфортно у школі, як організоване харчування, чи вистачає обладнання, кабінетів тощо);
  • оцінювання учнів (як вимірюються навчальні досягнення школярів, наскільки процес є прозорим та зрозумілим);
  • педагогічна діяльність (якість викладацької роботи, професійний розвиток педагогів, партнерство між вчителями, батьками та учнями);
  • управлінські процеси (наскільки рішення керівництва сприяють забезпеченню та постійному вдосконаленню освітньої діяльності, чи є ефективною внутрішня система забезпечення якості освіти тощо).

Плановий інституційний аудит відбуватиметься раз на 10 років, позаплановий – не частіше одного разу на 2 роки. Приводом для позапланової оцінки може стати низька якість освіти, що підтвердить незалежний зовнішній моніторинг, звернення засновника або керівника закладу, наглядової чи педагогічної ради.

Триватиме інституційний аудит не більше 10 робочих днів, а в закладах освіти, де працює менше 50 працівників, – до 5 днів. За цей час експертна група спостерігатиме за перебігом занять, огляне приміщення та території закладу, опитає вчителів, учнів та їхніх батьків, а також ознайомиться з установчими документами.

Важливо, що для проведення аудиту школа не готуватиме жодних паперових звітів: ані перед, ані після процедури. Усю документацію забезпечуватиме Державна служба якості освіти. Єдиний документ, який заповнюватиме заклад за результатами аудиту, – анкета, де оцінюється робота експертної групи.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.