Законодавство
В судах обладнають камери схову для заборонених речей
Рада суддів України рішенням № 95 погодила проект Правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя й транспортних засобів на їх територію.
Відповідно до проекту, пропуск осіб та транспортних засобів до судів здійснюють працівники Служби судової охорони.
Вхід до приміщень судів обладнується пунктами пропуску з турнікетом (з автоматичною системою контролю та управління доступом), стаціонарним металодетектором арочного типу, ручними металошукачами, рентгенотелевізійним інтроскопом, кабіною (кімнатою) для вибіркового огляду осіб, засобами відеонагляду та зв’язку та іншими спеціальними технічними засобами, призначеними для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей.
Службові входи до судів обладнуються пристроями контролю доступу, які є складовими автоматичної системи контролю та управління доступом.
Для речей, які заборонено проносити, перед пунктами пропуску обладнуються камери схову.
До судів пропускатимуть у робочі дні та у години, встановлені головою суду чи керівником органу, на основі таких документів: українського чи закордонного паспорту, службового посвідчення, національного посвідчення водія, пенсійне посвідчення або іншого офіційного документу, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ.
Вогнепальна й холодна зброя, інші небезпечні для життя і здоров’я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, пропускаються до приміщень судів за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.
У робочі дні, після закінчення робочого часу, у судах можуть перебувати:
- судді та працівники певних органів, установ;
- працівники правоохоронних органів, які здійснюють спеціальні заходи забезпечення державної безпеки;
- конвойні наряди правоохоронних органів та особи, які перебувають під їх охороною;
- особи, які беруть участь у засіданнях чи інших заходах, якщо вони тривають;
- особи, які беруть участь у судових засіданнях, які на час закінчення робочого дня не завершені;
- медичний персонал служби невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної, аварійної, технічної, ремонтної служб, що прибули за викликом.
У неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні, у разі проведення невідкладного відкритого судового засідання, право бути присутніми мають будь-які особи, а у разі закритого – лише учасники судового засідання, а також конвойні наряди та особи, які перебувають під їх охороною.
You must be logged in to post a comment Login