Connect with us

Законодавство

В судах обладнають камери схову для заборонених речей

Рада суддів України рішенням № 95 погодила проект Правил пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя й транспортних засобів на їх територію.

Відповідно до проекту, пропуск осіб та транспортних засобів до судів здійснюють працівники Служби судової охорони.

Вхід до приміщень судів обладнується пунктами пропуску з турнікетом (з автоматичною системою контролю та управління доступом), стаціонарним металодетектором арочного типу, ручними металошукачами, рентгенотелевізійним інтроскопом, кабіною (кімнатою) для вибіркового огляду осіб, засобами відеонагляду та зв’язку та іншими спеціальними технічними засобами, призначеними для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей.

Службові входи до судів обладнуються пристроями контролю доступу, які є складовими автоматичної системи контролю та управління доступом.

Для речей, які заборонено проносити, перед пунктами пропуску обладнуються камери схову.

До судів пропускатимуть у робочі дні та у години, встановлені головою суду чи керівником органу, на основі таких документів: українського чи закордонного паспорту, службового посвідчення, національного посвідчення водія, пенсійне посвідчення або іншого офіційного документу, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ.

Вогнепальна й холодна зброя, інші небезпечні для життя і здоров’я громадян предмети та речовини, які є речовими доказами у справах, пропускаються до приміщень судів за наявності відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.

У робочі дні, після закінчення робочого часу, у судах можуть перебувати:

 • судді та працівники певних органів, установ;
 • працівники правоохоронних органів, які здійснюють спеціальні заходи забезпечення державної безпеки;
 • конвойні наряди правоохоронних органів та особи, які перебувають під їх охороною;
 • особи, які беруть участь у засіданнях чи інших заходах, якщо вони тривають;
 • особи, які беруть участь у судових засіданнях, які на час закінчення робочого дня не завершені;
 • медичний персонал служби невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної, аварійної, технічної, ремонтної служб, що прибули за викликом.

У неробочі години, вихідні, святкові та неробочі дні, у разі проведення невідкладного відкритого судового засідання, право бути присутніми мають будь-які особи, а у разі закритого – лише учасники судового засідання, а також конвойні наряди та особи, які перебувають під їх охороною.

Законодавство

Функції технічного регулювання у сфері державної безпеки покладено на СБУ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1057» від 15 січня 2020 р. № 12.

Постановою розширено сфери діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади здійснюють функції технічного регулювання.

Так, до них додано Службу безпеки України, яка у сфері державної безпеки (спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації) відтепер здійснює функції технічного регулювання.

Читати далі

Законодавство

Фонд державного стимулювання винаходів працюватиме до кінця вересня

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про продовження реалізації експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків» від 27 грудня 2019 р. № 1163.

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та продовжив реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків до 30 вересня 2020 р.

Нагадаємо, що експериментальний проект передбачає організацію та проведення на конкурсних засадах відбору проектів, пов’язаних із створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, для державного стимулювання, а також визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору.

Див. в інформаційно-правовій базі даних Lex алгоритми:

Отримання патенту на винахід

Отримання патенту на промисловий зразок

Отримання деклараційного патенту на корисну модель

Читати далі

Законодавство

Категорії об’єктам туристичної інфраструктури призначатиме Держтуризм

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності Державного агентства розвитку туризму» від 24 грудня 2019 р. № 1162.

Постановою затверджено положення про Державне агентство розвитку туризму України, яке є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури, молоді та спорту і який реалізує державну політику у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів).

Основними завданнями Держтуризму є реалізація державної політики у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів) та внесення на розгляд Міністра культури, молоді та спорту пропозицій щодо формування державної політики у сфері туризму та курортів.

Держтуризм, відповідно до покладених на нього завдань, зокрема:

 • узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств та в установленому порядку подає їх Міністрові культури, молоді та спорту, бере участь у погодженні проектів законів, інших нормативно-правових актів, які надходять на погодження від інших міністерств та центральних органів виконавчої влади;
 • залучається до розроблення та виконання програм розвитку туризму і курортів в Україні;
 • забезпечує створення та ведення Державного кадастру природних територій курортів;
 • бере участь у створенні та веденні Державного кадастру природних лікувальних ресурсів;
 • здійснює відповідно до законодавства встановлення відповідних категорій об’єктам туристичної інфраструктури (готелям, іншим об’єктам, призначеним для надання послуг з розміщення, закладам харчування, курортним закладам тощо), видає свідоцтва про встановлення об’єктам туристичної інфраструктури відповідної категорії та веде реєстр свідоцтв про встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури.

Граничну чисельність державних службовців та працівників Держтуризму затверджує Кабінет Міністрів України. Структуру апарату затверджує його Голова за погодженням з Міністром культури, молоді та спорту.

Зазначені зміни набирають чинності з 1 березня 2020 р.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.