Законодавство
В яких випадках структура власності банку є непрозорою?
Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про порядок подання відомостей про структуру власності банку» від 9 квітня 2019 р. № 59.
За зміненим п. 5 НБУ має право визнати структуру власності банку непрозорою якщо:
- неможливо встановити особу, яка здійснює значний вплив на управління або діяльність банку, або
- в такій структурі власності наявна особа, визнана Нацбанком власником істотної участі в банку, якщо такою особою не погоджено з НБУ набуття істотної участі.
Новим п. 6-1 встановлено, що фінансовий/майновий стан особи, яка входить до складу 10 найбільших остаточних ключових учасників структури власності банку, для з’ясування прозорості структури власності банку, вважається задовільним, якщо:
- розмір власних коштів юридичної особи є рівним або більшим, ніж більша з таких величин:
- величина частини регулятивного капіталу банку, пропорційна частці, яку становить розмір участі особи у статутному капіталі банку;
- величина частини мінімального розміру регулятивного капіталу банку, установленого НБУ, пропорційна частці, яку становить розмір участі особи у статутному капіталі банку;
- ціна прямого/опосередкованого придбання участі в банку в разі оплатного придбання;
- джерела власних коштів особи є підтвердженими.
Методика розрахунку розміру власних коштів юридичної особи / суми власних грошових коштів та іншого майна (активів) фізичної особи, вимоги до підтвердження джерел їх власних коштів, а також перелік документів, що мають бути подані Нацбанку для оцінки фінансового/майнового стану, визначаються нормативно-правовим актом НБУ з питань ліцензування банків.
You must be logged in to post a comment Login