Connect with us

Законодавство

Верховна Рада відхилила законопроекти, якими антикорупційних активістів звільняли від обов’язку е-декларування

Опубліковано

Черговою перемогою корупційного лоббі можна вважати сьогоднішній провал в Верховній Раді двох законопроектів, які усували обов’язок громадських активістів декларувати доходи за тими самими вимогами, що й державні посадовці.

Президентський законопроект  № 6674 і депутатський № 6271 передбачали, що дія Закону «Про запобігання корупції» не поширюватиметься на фізичних осіб, які:

«- отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом);

– систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, – якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції;

– є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції».

Власне «поширили» на громадських активістів дію Закону, спрямованого на запобігання привласненню державних коштів і майна та незаконному збагаченню представників влади, Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб” від 23 березня 2017 р. № 1975-VIII, який рік тому ініціював той самий Президент (законопроект  № 6172 від 10 березня 2017 р.).

Як антикорупційні  активісти можуть вчиняти корупційні дії, здійснюючи свою громадську діяльність, і чому в цьому засумнівалися саме зараз?

Тому що недолугість норм, які прирівнюють їх за рівнем корупційних ризиків до державних посадовців, викликала гарячу критику європейських партнерів України. Інакше ця дурість так і залишилася б «законодавчою мудрістю».

Як не парадоксально – залишилася. Верховна Рада, не підтримавши законопроекти № 6674,  № 6271, засвідчила свою рішучість ускладнювати життя антикорупціонерам.

Корупціонери мають бути вдячні…

Леонід Лазебний,
журналіст

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.