Законодавство
Від туберкульозу будуть щепити водночас із іншими щепленнями
Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу» від 1 лютого 2019 р. № 280.
У п. 2 Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16 вересня 2011 р. № 595, уточнили, що організація діяльності зі здійснення щеплень відтепер може покладатись не лише на керівника закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), а також і на ФОП, який одержав ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики.
Новою редакцією п. 3 визначено, що профілактичні щеплення здійснюються в пунктах щеплень, які можуть бути постійними або тимчасовими.
Відповідно, відтепер відсутня необхідність створювати у ЗОЗ окремі кабінети щеплення, а тому виключено п. 4.
Отже, вказівки щодо певних вимог, які раніше стосувались кабінетів, відтепер застосовуються до пунктів щеплень (зокрема абз. 2 п. 4).
За новою редакцією п. 6, зокрема, обсяги профілактичних щеплень узгоджуються керівниками ЗОЗ та ФОП із МОЗ у липні – серпні кожного року (раніше узгоджувались у травні та листопаді).
Новою редакцією п.10 визначено, що щеплення мають проводитися лише у пунктах щеплення. Постійний пункт щеплення (місце, де медичні імунобіологічні препарати зберігаються більше ніж 24 години і передбачено щоденне проведення щеплень) має бути оснащений:
- холодильником для зберігання лікарських засобів;
- термометром в холодильнику на другій полиці та термометром для валідації його показань;
- сумкою-холодильником (термоконтейнером) з двома комплектами холодових елементів (4 елементи в кожному комплекті) та термометром;
- столиком, що за розмірами здатний вмістити одну невелику сумку-холодильник, ін’єкційні матеріали і коробку для безпечної утилізації шприців;
- наборами лікарських засобів та виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах, а також аптечками для надання екстреної медичної допомоги;
- коробкою для безпечної утилізації шприців; тощо.
Тимчасові пункти щеплення дозволяється облаштовувати без холодильника, проте вони повинні бути оснащені двома термоконтейнерами. Крім цього, такий пункт оснащується:
- облаштованим місцем для гігієни рук (вода, мило). За неможливості обладнання місця для миття рук потрібно облаштувати дозатор з антисептиком для обробки шкіри рук;
- наборами лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах;
- термометром для вимірювання температури у приміщенні; тощо.
Виключено п. 11, тому щеплення з профілактики туберкульозу можуть проводити в один день з іншими щепленнями в одному пункті.
Також з додатку 1 до Державних санітарних норм і правил, затверджених наказом МОЗ від 2 квітня 2013 р. № 259 виключено вказівку, що у разі обслуговування населення більше 800 чоловік необхідно виділяти окремий кабінет для щеплень.
You must be logged in to post a comment Login