Законодавство
Відкрито контрольні пункти на межі з окупованим Кримом
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 12 червня 2020 р. № 480.
Пункт 39 Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 367, доповнено підпунктом 8, відповідно до якого, уповноважені посадові особи підрозділу охорони державного кордону відмовляють у виїзді з тимчасово окупованої території України, серед іншого, у разі, коли:
- у період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, особа не надала згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до виїзду з тимчасово окупованої території України через контрольний пункт.
Зазначені зміни також були внесені до пп. 2 п. 22 Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. № 815.
Змінами до абз. 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 14 березня 2020 р. № 291, дозволено роботу контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї.
Новою редакцією пп. 4 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20 травня 2020 р. № 392, на період карантину заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні.
Доповненням до пп. 5 п. 3 постанови № 392 дозволено екскурсійне обслуговування груп у кількості не більше ніж 50 осіб.
Новим пп. 16 п. 3 постанови заборонено перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією.
Новою редакцією абз. 28 п. 4 постанови з 10 червня дозволено діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), крім діяльності кінотеатрів, у тому числі проведення культурних заходів, за умови здійснення закладом культури (організатором культурного заходу) контролю за перебуванням не більше ніж однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід, та дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра.
Змінами до п. 7 постанови доповнено підстави для обсервації – перетин державного кордону особою, яка прибула з держави або є громадянином(підданим) держави із значним поширенням COVID-19 (крім осіб, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів.
Крім цього, з підстав для обсервації виключено перетин особою контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них.
Постанову № 392 доповнено пунктом 16, яким доручено Міністерству охорони здоров’я забезпечити інформування кожних три дні Адміністрації Державної прикордонної служби та Кабінету Міністрів України, щодо переліку держав із значним поширенням COVID-19.
Державами із значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення.
Пункт 7 Порядку проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, затвердженому постановою № 392, доповнено новим абзацом, відповідно до якого перебування в обсерваторах іноземців та осіб без громадянства (крім іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту) оплачується страховиком відповідно до поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування витрат, пов’язаних з обсервацією, або такими особами самостійно.