Законодавство
Відмову у внесенні змін до кадастру мають чітко пояснити
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру» від 18 липня 2018 р. № 710.
Державний кадастровий реєстратор з моменту прийняття рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру може видати чи надіслати таке рішення в паперовій формі, а у випадку, передбаченому п. 110-1 Порядку, рішення отримуватиметься заявником в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держгеокадастру. (уточнення в абз. 6 п. 73).
Новим п. 74-1 визначено, що коли підставою для відмови у внесенні відомостей (змін до них) до кадастру є невідповідність поданих документів, то реєстратор у рішенні має зазначати посилання на положення нормативно-правового акта, з яким виявлено невідповідність поданих документів . Якщо підставою для відмови є невідповідність електронного документа, то до рішення реєстратор має додати протокол проведення перевірки е-документа.
Коли підставою для відмови є нерозбірливий текст документів чи підчищення або дописки, або текст дає змогу неоднозначно тлумачити зміст, – у рішенні має зазначатися назва документа та його частина, в якій написаний нерозбірливий текст, тощо. Якщо підставою для відмови є подання документів не у повному обсязі, то реєстратор у рішенні про відмову зазначає назви документів, яких бракує .
Якщо ж такою підставою є розташування об’єкта у межах іншого об’єкта, то реєстратор має зазначити обліковий номер об’єкта, з яким виникає перетинання та/або кадастровий номер земельної ділянки, якщо таким об’єктом ДЗК є земельна ділянка.
Виключено п. 88 за яким реєстратор під час здійснення певних дій, визначених п.п. 71, 73, 77, 83, мав повідомляти заявника про вчинення відповідних дій шляхом оприлюднення певних фактів на сайті Держгеокадастру.
Новим п. 110-1 визначено, що заявники, визначені у п. 109, мають право надсилати реєстратору документи через уповноважених ними сертифікованих інженерів-землевпорядників в електронній формі за електронним цифровим підписом такого інженера засобами телекомунікаційного зв’язку та отримувати за власним бажанням необхідні документи (визначені у пп. 73, 75, 77, 87) в електронній формі з електронним цифровим підписом реєстратора. Доповненим п. 110-2 встановлено порядок подачі та отримання інформації / документів сертифікованим інженером-землевпорядником.
За оновленим абзацом до п. 183 викопіювання з картографічної основи ДЗК, кадастрової карти (плану), підготовлене та роздруковане її замовником самостійно не засвідчуватиметься власним підписом та печаткою суб’єкта надання адміністративних послуг у сфері Державного земельного кадастру.
Порядок також доповнено новим розділом щодо моніторингу розгляду звернень про внесення відомостей (змін до них) до ДЗК.
Сервіси моніторингу відслідковуватимуть таку інформацію, як внесення відомостей (змін до них) про межі адміністративно-територіальної одиниці (їх зміни),обмеження у використані земель, у т.ч. внесення змін про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, тощо.
You must be logged in to post a comment Login