Connect with us

Законодавство

Внесення авіасудна в держреєстр не визначає права власності на нього

Опубліковано

Набрав чинності наказ Державної авіаційної служби України «Про затвердження Авіаційних правил України, Частина 47 «Правила реєстрації цивільних повітряних суден в Україні»» від 5 лютого 2019 р. № 153.

Авіаційні правила є обов’язковими для всіх суб’єктів авіаційної діяльності.

Повітряне судно може бути зареєстроване лише в одному реєстрі. Державний реєстр цивільних повітряних суден України веде уповноважений орган з питань цивільної авіації (Державіаслужба).

Відомості, що містяться у Державному реєстрі розміщуються на сайті Державіаслужби та є офіційною інформацією, яка має щоденно оновлюватися.

Реєстрація повітряного судна у Державному реєстрі визначає його національну належність до України та означає, що Державіаслужба здійснює контроль за льотною придатністю та експлуатацією такого повітряного судна.

При цьому реєстрація судна у реєстрі не є свідченням права власності на повітряне судно будь-якої юридичної або фізичної особи.

З моменту реєстрації судна у Державному реєстрі всі записи, зроблені раніше щодо такого судна у реєстрах інших держав, Україною не визнаються.

У Державному реєстрі цивільних повітряних суден України не підлягають реєстрації:

  • судна, зліт яких здійснюється за допомогою ніг пілота (наприклад дельтаплани);
  • радіозонди та кулі-пілоти, що використовуються для метеорологічних потреб;
  • безпілотні некеровані аеростати без корисного вантажу;
  • безпілотні повітряні судна, максимальна злітна вага яких не перевищує 20 кг і які використовуються для розваг та спортивної діяльності.

Уповноважений орган з питань цивільної авіації реєструє судно у Державному реєстрі з метою відновлення льотної придатності строком, який не перевищує 6 календарних місяців. У разі якщо таке повітряне судно орендується у нерезидента, – на термін дії договору оренди або лізингу.

Кожному повітряному судну, яке реєструється у Державному реєстрі, уповноважений з авіації надає державний та реєстраційний знаки, які мають бути нанесені на повітряне судно. За бажанням заявника (зокрема – власника) судну може бути надано реєстраційний знак на замовлення, у разі якщо цей знак не використовується іншим повітряним судном. Кількість замін реєстраційного знака для одного повітряного судна не обмежується.

Уповноважений орган з питань цивільної авіації розглядатиме заявку на надання державного та реєстраційного знаків протягом 10 робочих днів від дня її реєстрації.

Державні та реєстраційні знаки наносяться на зовнішні поверхні повітряного судна так, щоб вони були добре помітними і чітко розпізнавалися, зокрема на фюзеляж повітряного судна, на крило.

Також на кожному повітряному судні має бути встановлено розпізнавальну табличку, виготовлену з вогнетривкого металу, на видному місці біля головного входу у внутрішній частині повітряного судна за допомогою нероз’ємного з’єднання

На повітряному судні авіації загального призначення та безпілотному повітряному судні місце розташування розпізнавальної таблички визначає власник.

Окрім того обов’язковим бортовим документом є реєстраційне посвідчення судна і під час виконання польоту воно має бути на борту.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Авіаційних правил України, Частина 47 «Правила реєстрації цивільних повітряних суден в Україні»
||
№ Документа: 153
Дата прийняття: 05.02.2019
Дата набрання чинності: 05.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 240/33211
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Авіаційних правил України, Частина 47 «Правила реєстрації цивільних повітряних суден в Україні»
||
№ Документа: 153
Дата прийняття: 05.02.2019
Дата набрання чинності: 05.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 240/33211
Внутрішній номер документа: Немає