Connect with us

Законодавство

Водії, звільнені від страхування цивільної відповідальності, не повинні мати при собі підтвердних документів про це

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» від 10 січня 2024 р. № 19.

У новій редакції викладено пп. «ґ» п. 2.1 Правил, згідно з якою водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі чинний страховий поліс (договір) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в Єдиній централізованій базі даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або страховий сертифікат “Зелена картка” (на електронному або паперовому носії), виданий іноземним страховиком відповідно до правил міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”.

Попередня редакція цієї норми передбачала альтернативу страховому полісу – чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, та містила застереження, що водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Читайте також: Звернення з цивільним позовом у кримінальному провадженні лише одного з кількох потерпілих у ДТП не зменшує зобов’язань страховика за договором обов’язкового страхування

Новою редакцією абзацу третього пункту 2.11 Правил змінено вимоги до складання «європротоколу» в разі ДТП:

“У разі настання контактної (наявне зіткнення) дорожньо-транспортної пригоди за участю лише двох забезпечених транспортних засобів, за умови заподіяння шкоди майну виключно у вигляді пошкодження (знищення) транспортного засобу, незаподіяння шкоди життю та здоров’ю фізичних осіб, відсутності у водіїв обох транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, впливу лікарських засобів (лікарських препаратів), що знижують увагу та швидкість реакції, а також за умови досягнення згоди таких водіїв щодо обставин скоєння дорожньо-транспортної пригоди, такі водії мають право без залучення відповідних підрозділів Національної поліції спільно скласти для надання страховику повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду у паперовій чи електронній формі за формою і відповідно до інструкції, затверджених Моторним (транспортним) страховим бюро. Після складення такого повідомлення водії транспортних засобів мають право залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов’язку інформування відповідних підрозділів Національної поліції про настання дорожньо-транспортної пригоди”.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Правил дорожнього руху
||
№ Документа: 19
Дата прийняття: 10.01.2025
Дата набрання чинності: 14.01.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Правил дорожнього руху
||
№ Документа: 19
Дата прийняття: 10.01.2025
Дата набрання чинності: 14.01.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає