Водопостачальники окремо обліковуватимуть ліцензовану й неліцензовану діяльність - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Водопостачальники окремо обліковуватимуть ліцензовану й неліцензовану діяльність

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Правил організації та ведення обліку за ліцензованими видами діяльності суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення» від 27 грудня 2017 р. № 1474.

Встановлено, що Правила поширюються на суб’єктів природних монополій, які провадять чи мають намір провадити господарську діяльність з централізованого водопостачання та/або водовідведення та є ліцензіатами НКРЕКП.

Також визначені ліцензовані види діяльності таких ліцензіатів, як централізоване водопостачання (виробництво, транспортування і постачання питної води споживачам) та водовідведення (відведення та/або очищення комунальних та інших стічних вод), а також інші ліцензовані види діяльності, окрім зазначеного.

Такі суб’єкти можуть займатись і  неліцензованими видами діяльності:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • постачанням води у природному стані для технічних потреб споживачів;
 • ремонтом і обслуговуванням внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення, установкою санітарно-технологічного обладнання;
 • установленням, ремонтом і повіркою приладів обліку води;
 • підготовкою та видачею технічних умов на приєднання споживачів до водопровідних та каналізаційних мереж та встановленням приладів обліку води;
 • приєднанням до водопровідних та каналізаційних мереж;
 • проведенням аналізів і досліджень питної та стічних вод для юридичних і фізичних осіб;  тощо.

Ліцензіат має проводити технічні (програмне і матеріальне забезпечення), методичні (ведення робочого плану тощо), організаційні (документообіг та професійний розвиток персоналу) та інформаційні (своєчасне реагування на зміни в законодавстві) заходи з метою забезпечення організації та ведення обліку за ліцензованими видами діяльності.

До того ж встановлено, що ліцензіат повинен розподіляти активи, зобов’язання, капітал, доходи і витрати між видами діяльності за загальними правилами на такі, що:

 • безпосередньо можуть бути віднесені до одного виду діяльності;
 • підлягають розподілу на послідовній основі за визначеною базою розподілу.

Розділи 4-13 Правил містять засади визначення та обліку активів, доходів, тощо.

Законодавство

Нові правила перевезення пасажирів: які документи необхідні?

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» від 11 жовтня 2021 р. № 1066.

Новим пп. 22 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 встановлено, що у разі встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки додатково забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні без наявності у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років:

 • негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки;
 • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
 • або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;
 • або міжнародного, внутрішнього сертифіката чи іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років, передбачених вище документів.

Нагадаємо, обов’язкові щеплення уведуть і для працівників стратегічних підприємств.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Майже 40 млрд грн додаткових бюджетних надходжень спрямовано на субсидії, інфраструктуру, ЗСУ

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 8 жовтня 2021 р. № 1807-IX.

«У зв’язку з прогнозованим перевиконанням дохідної частини державного бюджету до кінця поточного року майже на 40 млрд грн Верховна Рада збільшила фінансування нагальних потреб, зокрема соціальної підтримки населення, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та реалізації інфраструктурних проектів», – пояснили у Офіційному інтернет-представництві Президента України.

Читайте також: Реформи зачекають? Про ключові аспекти проекту держбюджету-2022

Так, збільшено показники доходів та видатків Держбюджету – 2021 за загальним фондом на 39,6 млрд грн, які спрямують на розв’язання невідкладних соціальних питань та реалізацію важливих інфраструктурних проектів, зокрема на:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– пільги та житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг – 12,05 млрд грн;

– розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 15 млрд грн;

– виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України – 4,1 млрд грн;

– реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення – 2 млрд грн;

– погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств – 1 млрд грн;

– субвенції місцевим бюджетам для реалізації інфраструктурних проектів та розвитку об’єктів соціально-культурної сфери і здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій – 1,5 млрд грн і 2,5 млрд грн відповідно;

– субвенції місцевим бюджетам для грошової компенсації за житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та для учасників Революції Гідності – 282 млн грн і 4 млн грн відповідно.

Читайте також: Нацбанк подаватиме прогноз показників валютно-курсової політики для складання Бюджетної декларації

Також виключено ст. 26 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», якою встановлювалось, що у 2021 р. для всіх категорій працівників державних органів застосовуються розміри та умови оплати праці, що діяли на 1 вересня 2020 р.

Нагадаємо, понад 18 мільярдів гривень додали до бюджету Пенсійного фонду

Читати далі

Законодавство

Фермерам гірських і поліських районів надаватимуть грошову допомогу

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» від 24 вересня 2021 р. № 1788-IX, яким, зокрема уточнено, що землі фермерського господарства можуть складатися із:

1) земельних ділянок, що належать громадянам України – членам фермерського господарства на праві власності, користування;

2) земельних ділянок, що належать фермерському господарству на праві власності, користування.

Читайте також: Фермерам відшкодують втрати через надзвичайні ситуації до 4700 грн на 1 га

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Передбачено, що новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші три роки після його створення), фермерським господарствам, зокрема з відокремленими фермерськими садибами, сімейним фермерським господарствам, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, надається допомога за рахунок коштів державного бюджету, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, а також може надаватися за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Кабінет Міністрів України щороку в проекті Державного бюджету України передбачає кошти на підтримку фермерських господарств, а місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проектах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку фермерських господарств.

Порядок використання коштів Державного бюджету України для надання підтримки фермерським господарствам затверджується Кабінетом Міністрів України.

Фермерським господарствам із статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка у порядку, передбаченому Законом України «Про державну підтримку сільського господарства України», в тому числі на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), надається грошова допомога за рахунок коштів державного бюджету в розмірі та порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Читайте також: Підтримку новостворених фермерських господарств збільшено до 5 000 грн за гектар

Допомога за рахунок коштів державного бюджету через Український державний фонд підтримки фермерських господарств надається фермерським господарствам на безповоротній основі та на конкурсних засадах на поворотній основі для здійснення виробничої діяльності та диверсифікації виробництва в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, а також спрямовується на забезпечення гарантій, поруки при кредитуванні банками фермерських господарств.

Також визначено, що фермерське господарство має право споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках відповідно до затвердженої документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.

На орендованій земельній ділянці фермерське господарство – орендар має право за письмовою згодою орендодавця зводити житлові будинки, господарські будівлі та споруди, а також закладати багаторічні насадження, здійснювати будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем відповідно до затвердженої документації із землеустрою, містобудівної документації та з дотриманням умов цільового використання земельної ділянки у встановленому законом порядку.

Читайте також: Ринок землі. Які проблеми чекають на фермерів і як врятувати середній клас?

Відповідні зміни внесено до ст. 31 Земельного кодексу та Закону «Про фермерське господарство»

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про затвердження Правил організації та ведення обліку за ліцензованими видами діяльності суб`єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення
||
№ Документа: 1474
Дата прийняття: 27.12.2017
Дата набрання чинності: 26.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про затвердження Правил організації та ведення обліку за ліцензованими видами діяльності суб`єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення
||
№ Документа: 1474
Дата прийняття: 27.12.2017
Дата набрання чинності: 26.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає