Законодавство
Врегульовано діяльність незалежних фінансових посередників
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання провадження діяльності незалежних фінансових посередників» від 8 липня 2020 р. № 619.
Відповідно до затвердженого Порядку надання незалежному фінансовому посереднику дозволу на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу, нагляду та контролю за дотриманням ним умов надання такого дозволу, обмеження дії або анулювання дозволу, для отримання дозволу, незалежний фінансовий посередник повинен відповідати умовам, встановленим п. 2 ч. 1, ч.ч. 2 і 3 ст. 29 Закону України «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».
З цією метою Держмитслужба утворює постійно діючу комісію з представників Держмитслужби.
Держмитслужба невідкладно після прийняття рішення про проведення оцінки відповідності незалежного фінансового посередника умовам надання дозволу, залишення заяви про отримання дозволу без розгляду, надання дозволу, відмову у видачі дозволу, обмеження (відновлення) дії дозволу, анулювання дозволу:
- надсилає незалежному фінансовому посереднику копію відповідного рішення у паперовій або електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису;
- вносить відомості про надання, обмеження (відновлення) дії або анулювання дозволу до Реєстру фінансових гарантів.
Рішення про залишення заяви про отримання дозволу без розгляду, відмову у видачі дозволу, обмеження дії або анулювання дозволу можуть бути оскаржені до суду.
Незалежний фінансовий посередник, якому надано дозвіл, подає фінансову звітність Держмитслужбі з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» від 28 лютого 2000 р. № 419, та подає щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним, Держмитслужбі звіт про видані фінансові гарантії для забезпечення сплати митного боргу.
Держмитслужба подає щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним, незалежному фінансовому посереднику, якому надано дозвіл, звіт про прийняті та вивільнені фінансові гарантії, видані цим незалежним фінансовим посередником.
Також затверджено критерії ліквідності, прибутковості та якості активів незалежного фінансового посередника, нормативи платоспроможності та достатності капіталу, ризиковості операцій та якості активів для незалежного фінансового посередника, та Порядок формування незалежним фінансовим посередником резервів для відшкодування у повному обсязі можливих витрат за наданими фінансовими гарантіями.