ВРП може почати переводити суддів без рекомендації ВККСУ - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

ВРП може почати переводити суддів без рекомендації ВККСУ

Дата публікації:

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 2962/0/15-20 про надання консультативного висновку щодо проекту Закону «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо переведення суддів» № 4072.

Законопроектом пропонується доповнити ст. 82 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» положеннями, які дадуть змогу перевести діючих суддів до іншого суду того самого або нижчого рівня в межах однієї спеціалізації, розташованого в іншій місцевості. А також – доповнити вказаний Закон ст. 82-1, яка врегулює порядок проведення конкурсу в разі переведення судді до іншого суду.

Встановлюється, що Вища рада правосуддя у період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України виконує її повноваження, передбачені новою редакцією ст. 82 та доповненою ст. 82-1 Закону № 1402-VIII. Передбачено, що ВРП без рекомендації Комісії ухвалюватиме рішення про переведення судді до іншого суду за тією самою процедурою.

Законопроектом пропонується проводити окремі конкурси на посаду судді для діючих суддів та кандидатів на посаду судді та встановити, що добір здійснюється на посади, які залишилися вакантними після завершення процедур переведення.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

У висновку зазначено, що запропоновані законодавчі зміни дадуть можливість пришвидшити врегулювання питання щодо заповнення вакантних посад суддів. Виконання ВРП повноважень ВККСУ на час її відсутності дасть змогу у розумні строки після набрання запропонованими змінами законної сили провести відповідні процедури та заповнити вакантні посади в місцевих судах.

Водночас ВРП висловила зауваження до положення проекту, яким обмежується право судді на переведення до іншого суду за власною ініціативою у разі відсутності у судді сукупного трирічного стажу роботи на посаді. На думку Ради, норми про додаткові умови для переведення судді до іншого суду є дискримінаційними стосовно суддів, у яких відсутній сукупний трирічний стаж роботи на посаді судді.

На думку ВРП, у законопроекті необхідно визначити, що Рада на період відсутності ВККСУ затверджує за поданням Національної школи суддів України відповідні тимчасові положення про порядок проведення конкурсу у разі переведення судді до іншого суду та про методологію оцінювання суддів, допущених до процедури переведення.

Вища рада правосуддя підтримує законопроект за умови врахування її пропозицій та зауважень.

Ознайомитись з повним текстом рішення ВРП № 2962/0/15-20 можна за посиланням.

Законодавство

Медсестри в закладах освіти мають отримувати не менше 13 500 грн

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що медсестри, які працюють в системі освіти, однак перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, мають отримувати заробітну плату від 13 500 гривень. На них поширюватиметься дія Постанови Уряду від 12 січня 2022 р. № 2 у тому разі, якщо заклад освіти, в штаті якого вони працюють, має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності, а отже має статус закладу охорони здоров’я.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Постанова, ухвалена Урядом 12 січня цього року, передбачає підвищення заробітної плати медикам державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Тобто, якщо заклад освіти належить до комунальної або державної форм власності, то на нього може поширюватись обов’язок здійснювати оплату праці медсестри на рівні не нижче ніж 13 500 гривень, якщо такий заклад має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а в установчих документах (статут, положення) закладу визначено, що серед основних його завдань є забезпечення медичного обслуговування населення», – пояснив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, додавши, що якщо в установчих документах закладу освіти відсутні вищезгадані норми, то постанова Уряду про підвищення базової заробітної плати до медичних сестер в таких випадках не застосовуватиметься.

Нагадаємо, виплату медикам підвищеної зарплати перевірятиме Держаудитслужба

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Більше 154 млн грн на зарплати працівників райрад

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень» від 26 січня 2022 р. № 55, згідно з якою субвенція спрямовується на оплату праці та нарахування на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад.

Умовами надання субвенції є:

1) прийняття відповідною районною радою рішення про затвердження районного бюджету на відповідний рік;

2) затвердження штатного розпису районної ради на відповідний рік;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

3) спрямування коштів субвенції на вищевказаний напрям.

Надання субвенції здійснюється в обсягах, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Читайте також: 60 млн грн на проекти транскордонного співробітництва

«Йдеться про субвенцію для нарахування заробітної плати працівникам 119 райрад, що знаходяться на підконтрольній Уряду України території», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, додавши, що у держбюджеті на 2022 р. передбачено понад 154 млн грн, які будуть спрямовані лише на оплату праці та нарахування заробітної плати працівників райрад за цей рік.

Читати далі

Законодавство

До 45% збільшено ліміт академічних стипендій

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 13 Порядку призначення і виплати стипендій» від 26 січня 2022 р. № 46.

Зміною до п. 13 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення» збільшено з 35-40% до 40-45 % ліміт стипендіатів, яким буде призначатися академічна стипендія за результатами семестрового навчання.

Нагадаємо, визначено порядок присудження ступеня доктора філософії

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link