Законодавство
ВРП підтримує розблокування своїх повноважень
На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 2007/0/15-21 про надання консультативного висновку щодо доопрацьованого проекту Закону «Про внесення змін до Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» щодо здійснення дисциплінарних проваджень дисциплінарними органами Вищої ради правосуддя» № 5836.
Читайте також: До початку роботи дисциплінарних інспекторів ВРП обходитиметься без них
У висновку зазначається, що з моменту набрання чинності Законом № 1635-IX до Вищої ради правосуддя надійшло 986 матеріалів дисциплінарних скарг щодо суддів та скарг на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Рада застерігає, що з огляду на норми цього Закону такі матеріали вже не можуть бути розглянуті Вищою радою правосуддя у встановлений законом строк.
«Правова невизначеність реалізації норм Закону України № 1635-IX позбавила Вищу раду правосуддя можливості здійснювати свої дисциплінарні повноваження щодо суддів, а також розглядати скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. Вища рада правосуддя була вимушена зупинити розподіл відповідних скарг між членами Вищої ради правосуддя», – зазначається у консультативному висновку.
Читайте також: ВРП – проти обмеження впливу суддів, які займають адміністративні посади
Вища рада правосуддя підтримує доопрацьований законопроект № 5836, який усуває правову невизначеність, спричинену прийняттям Закону України № 1635-IX, розблоковує роботу Вищої ради правосуддя в частині реалізації повноважень Ради щодо здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів до початку здійснення дисциплінарними інспекторами Вищої ради правосуддя повноважень, визначених Законом України № 1635-IX, та врегульовує питання проведення оцінювання діючих членів Вищої ради правосуддя.
Нагадаємо, ВРП не хоче оцінювання Етичною радою.