ВРП – проти обмеження впливу суддів, які займають адміністративні посади - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

ВРП – проти обмеження впливу суддів, які займають адміністративні посади

Дата публікації:

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 1967/0/15-21 про надання консультативного висновку щодо проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обмеження впливу суддів, які займають адміністративні посади» № 5778.

Законопроектом встановлюється заборона щодо осіб, які обіймали адміністративні посади у судах всіх рівнів, у тому числі Голови Верховного Суду, голів касаційних судів та їхніх заступників, бути обраними на будь-яку адміністративну посаду та виконувати повноваження голови суду протягом трьох років із дня припинення здійснення ними адміністративних повноважень. Також цим особам після припинення повноважень протягом такого самого строку заборонено виконувати повноваження Голови ВС, голови касаційного суду відповідно.

Окрім того, забороняється суддям, які перебували на будь-яких адміністративних посадах у судах сукупно більше п’яти років, обіймати посади члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та/або члена Ради суддів України.

Читайте також: ВРП – проти законопроекту про ВРП

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

ВРП не підтримала законопроект, вважаючи. що його положення не узгоджуються із принципами і нормами Конституції України, законів України, що регулюють правосуддя та статус суддів, практикою Європейського суду з прав людини та міжнародними стандартами.

У консультативному висновку ВРП наголосила, що законопроект порушує принцип виборності всіх адміністративних посад у судах всіх рівнів органами суддівського самоврядування (зборами суддів) як важливої складової гарантії забезпечення незалежності суддів, обмежує повноваження зборів суддів, зокрема на самостійне колективне вирішення питання щодо обрання суддів на адміністративні посади, в тому числі з-поміж кандидатів, які мають досвід роботи на таких посадах.

Обрання суддів на адміністративні посади, визначене чинними нормами Закону України «Про судоустрій і статус суддів», є прерогативою та преференцією органів суддівського самоврядування та гарантією незалежності суддів і не може бути звужене та обмежене в запропонований спосіб, – зазначається у рішенні.

Читайте також: Навантаження на суди і суддів відобразили на онлайн-мапі

Стаття 58 Конституції України закріплює один із найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права – закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набрання чинності законами чи іншими нормативно-правовими актами.

Окрім того, обмежуються визначені ст. 131 Конституції України права суб’єктів призначення (обрання) членів Вищої ради правосуддя самостійно визначати своїх представників до складу ВРП, у тому числі із числа суддів з досвідом адміністративної роботи в суді, що вочевидь надає кандидату більш широке уявлення про найбільш актуальні проблеми, з якими стикаються судді і суд під час здійснення правосуддя.

Читайте також: В Україні не вистачає близько 2,5 тисячі суддів

Зазначені зміни, гадають у ВРП, можуть призвести до неможливості заповнення адміністративних посад у судах, враховуючи ситуацію з кадровим забезпеченням судової влади, зокрема в судах, де кількість суддів, які здійснюють правосуддя, є мінімально допустимою.

Нагадаємо, ВРП не хоче оцінювання Етичною радою

 

Законодавство

Медсестри в закладах освіти мають отримувати не менше 13 500 грн

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що медсестри, які працюють в системі освіти, однак перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, мають отримувати заробітну плату від 13 500 гривень. На них поширюватиметься дія Постанови Уряду від 12 січня 2022 р. № 2 у тому разі, якщо заклад освіти, в штаті якого вони працюють, має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності, а отже має статус закладу охорони здоров’я.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Постанова, ухвалена Урядом 12 січня цього року, передбачає підвищення заробітної плати медикам державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Тобто, якщо заклад освіти належить до комунальної або державної форм власності, то на нього може поширюватись обов’язок здійснювати оплату праці медсестри на рівні не нижче ніж 13 500 гривень, якщо такий заклад має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а в установчих документах (статут, положення) закладу визначено, що серед основних його завдань є забезпечення медичного обслуговування населення», – пояснив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, додавши, що якщо в установчих документах закладу освіти відсутні вищезгадані норми, то постанова Уряду про підвищення базової заробітної плати до медичних сестер в таких випадках не застосовуватиметься.

Нагадаємо, виплату медикам підвищеної зарплати перевірятиме Держаудитслужба

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Більше 154 млн грн на зарплати працівників райрад

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень» від 26 січня 2022 р. № 55, згідно з якою субвенція спрямовується на оплату праці та нарахування на заробітну плату посадових осіб місцевого самоврядування районних рад.

Умовами надання субвенції є:

1) прийняття відповідною районною радою рішення про затвердження районного бюджету на відповідний рік;

2) затвердження штатного розпису районної ради на відповідний рік;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

3) спрямування коштів субвенції на вищевказаний напрям.

Надання субвенції здійснюється в обсягах, передбачених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Читайте також: 60 млн грн на проекти транскордонного співробітництва

«Йдеться про субвенцію для нарахування заробітної плати працівникам 119 райрад, що знаходяться на підконтрольній Уряду України території», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, додавши, що у держбюджеті на 2022 р. передбачено понад 154 млн грн, які будуть спрямовані лише на оплату праці та нарахування заробітної плати працівників райрад за цей рік.

Читати далі

Законодавство

До 45% збільшено ліміт академічних стипендій

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 13 Порядку призначення і виплати стипендій» від 26 січня 2022 р. № 46.

Зміною до п. 13 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення» збільшено з 35-40% до 40-45 % ліміт стипендіатів, яким буде призначатися академічна стипендія за результатами семестрового навчання.

Нагадаємо, визначено порядок присудження ступеня доктора філософії

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link