Законодавство
Всі судна з осадкою до 4 м звільнено від канального збору
Набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства інфраструктури України» від 25 червня 2019 р. № 459.
Новою редакцією абз. 5 п. 1.8 Порядку справляння та розмірів ставок портових зборів, затвердженого наказом Міністерства від 27 травня 2013 р. № 316, визначено, що реєстрацією ліній закордонного плавання тепер займатиметься Державна служба морського та річкового транспорту України замість Укрморрічінспекції.
Від сплати канального збору звільнятимуться судна, які, зокрема, мають осадку судна до 4 м (з повним вантажем) згідно із обмірним свідоцтвом, та здійснюють каботажне плавання. Раніше ця норма стосувалася лише суден під Державним Прапором України на час плавання внутрішніми водними шляхами в межах території України (нова редакція абз. 2 п. 3.5).
На вимогу капітана судна (судновласника), для відстою або закінчення операцій з обслуговування судна, певний суб’єкт із переліку в п. 1.2 (власник причалу, адміністрація морських портів, і т.д.) зобов’язаний надати судну вільний причал або місце якірної стоянки на внутрішньому чи зовнішньому рейді (нова редакція п. 5.7).
Причал надається в користування за ставками, вказаними в додатку 5. Місце стоянки на внутрішньому рейді – відповідно до п.п. 6.1, 6.2 Порядку.
За змінами в абз. 2, 3 п. 2.2 Порядку обліку та використання коштів від портових зборів, затвердженого наказом № 316, кошти від причального збору використовуватимуться, зокрема, на утримання та обслуговування причальних споруд в межах їх паспортних характеристик та на ремонт, модернізацію, реконструкцію і будівництво причальних споруд в межах їх паспортних характеристик.
Раніше обслуговуванню підлягали й прилеглі території, проте зараз ці роботи вестимуться, як зазначено вище, в межах паспортних характеристик.