Connect with us

Законодавство

Всі випадки насильства вноситимуть до державного реєстру

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22 серпня 2018 р. № 658.

Згідно з Порядком суб’єктами можуть виступати центри соціальних служб, органи поліції, керівники навчальних закладів, структурні підрозділи з питань сім’ї у районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, тощо.

Координатором взаємодії цих суб’єктів на загальнодержавному рівні виступає Мінсоцполітики, що формує в цілому політику в цій галузі, забезпечує нормативно-правове регулювання, збирає, аналізує та поширює інформацію з питань насильства.

Згідно з Положенням, громадські об’єднання, іноземні неурядові організації, міжнародні організації та інші заінтересовані особи можуть самостійно ініціювати та розробляти заходи щодо запобігання насильству і брати участь у їх здійсненні.

Заяви та повідомлення щодо насильства будуть реєструватись в ЄДР випадків домашнього насильства і насильства за ознакою статі, а поки до його запуску, реєструються у відповідному журналі.

Так, у разі виявлення ознак насильства серед учнів чи студентів, безпосереднього звернення до суб’єктів, особа, яка отримала таку інформацію протягом 1 доби повинна повідомити про такі факти Національну поліцію та надати психологічну, медичну допомогу постраждалій особі.

Постраждала особа має право на:

  • дієвий, ефективний та невідкладний захист в усіх випадках насильства, недопущення повторних випадків насильства;
  • звернення особисто або через свого представника до органів влади та інших суб’єктів;
  • отримання від органів влади та інших суб’єктів повної та вичерпної інформації про її права, соціальні послуги, медичну, соціальну, правову, психологічну допомогу, якими вона може скористатися та відповідно отримати таку допомогу безоплатно;
  • дотримання конфіденційності інформації особистого характеру, яка стала відома суб’єктам під час роботи з постраждалою особою, та захист персональних даних;
  • інші права, передбачені законодавством (наприклад звернення до поліції чи до суду).
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі
||
№ Документа: 658
Дата прийняття: 22.08.2018
Дата набрання чинності: 05.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі
||
№ Документа: 658
Дата прийняття: 22.08.2018
Дата набрання чинності: 05.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає